Archiv článků

Sedmičkový turnaj Belgrade Winner 7´s

Ve čtvrtek 14. 6. se vydal sedmičkový tým Rugby Clubu Zlín naturnaj Belgrade Winner do Bělehradu.

Turnaj se v srbské metropoli uskutečnil ke příležitostioslav sta let od založení srbské rugbyové unie.Příběh zakladatelů srbského rugby je vskutku působivý a můžete seo něm dozvědět v příloze článku.

Ale zpátky k samotné výpravě. Ve čtvrtekv pozdních hodinách dorazil náš tým po vleklé cestě dodávkamido hotelu na nábřeží řeky Sávy, odkud se po rychlém ubytování vydalprozkoumávat krásy Bělehradu. Po návratu z noční procházky sehráči týmu pořádně vyspali a turistika pokračovala iv pátek. Náš tým prošel historické centrum Bělehradu, vekterém se mimo jiné nachází národní muzeum divadlo neboparlament.

V sobotu jsme se po dvou dnech plnýchzážitků přesunuli do samotného dějiště turnaje, Stadionu králePetra. Turnaje se účastnilo osm týmů ze Srbska, Rumunska,Skotska a Česka.

První hrací den se zlínským sedmičkářůmpříliš nedařilo. V prvním kole se Zlín utkal se sehranýmnárodním mužstvem Srbska. Zatímco hra Zlínských spíše připomínalapatnáctkové rugby v sedmi, Srbové si přihrávali do volnýchprostor a náš tým přesvědčivě porazili. V utkání se navíczranil Denis Juřík, což psychice mužstva taktéž nepomohlo.V druhém kole se náš výběr utkal s mužstvem PartizanuBělehrad. V utkání plném nesportovního chování ze stranyPartizanu náš tým těsně podlehl. V posledním sobotním utkáníse náš celek střetl se skotskými Heriots. K překvapení všechzúčastněných jsme si vytvořili nápor, který trval téměř pět minut.Nicméně Heriots trpělivě náš tlak ubránili a následně rozjeli svůjofenzivní koncert. Skotský tým jasně vyhrál. V utkáníjsme si vytvořili šance ke skórování, bohužel se nám je nepodařiloproměnit.

Druhý hrací den se nám ani napočtvrténepodařilo zvítězit, a to když nás porazil rumunský šampionMunicipal Galati, nutno však dodat, že i proti takto silnémusoupeři jsme se zlepšili a naše hra začala vypadat jakosedmičkové rugby. Zlepšení jsme potvrdili proti našemu dalšímusoupeři, kterým byl Rugby Club Vojvodina. V utkání se skórepřelévalo ze strany na stranu, avšak poslední slovo měl Zlín a naturnaji jsme proti Vojvodině poprvé vyhráli. Po krátké přestávcejsme se střetli s vícemistrem rumunské Superligy Navodari abohužel opět prohráli. V posledním utkání turnaje jsme si všakspravili chuť, když se nám podařilo zvítězit ve vyrovnanémutkání proti Gradskemu klubu Vrsac. Utkání bylo velmi vyrovnané,avšak přemotivovaný soupeř nedokázal uspět v koncovce,kdy mu míč vypadl dopředu, nebo byl jeho útok zastavenzlepšenými skládkami našeho týmu.

Zlín na zahraničním turnajireprezentovalo družstvo ve složení: David Břešťák, OtoHejmala, Radek Holba, Josef Hubáček, Denis Juřík, Richard Láník,Jan Smiřický, Daniel Pechal, Daniel Pektor, Ondřej Prokop a MirkoZemanovič. Na pozici trenéra turnaje byl nominován MichalChudárek.

Závěrem hodnotím turnaj jako zdařilý.V silné konkurenci se nám podařilo zvítězit ve dvou utkáních avýsledek by byl býval ještě lepší, kdyby nám nechyběly zraněnéopory z řad útočníků. Turnaj je cennou zkušeností. Změřilijsme síly s národním týmem, dále s týmem v jehož řadáchjsou i profesionálové z galské ligy (Heriots), nebos rumunskými medailisty Navodari, Galati a obsadilipáté místo z osmi. Na turnaji jsme sezlepšovali zápas od zápasu, což je příslibem pro další sedmičkovéturnaje. Kromě sportovních a četných společenských zážitků bylturnaj také přínosem pro stmelení kolektivu.

Rugby zdar!

Jan Smiřický

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace