Archiv článků

Sedmičková blamáž ve Zlíně

1.kolo III.ligy Mistrovství ČR v ragby "7" mužů semělo odehrát ve Zlíně 1.5.2014.

Den před turnajem 30.4.2014 cca ve 20 hodin oznámil nejprve týmARC Iuridica a pak cca ve 21 hodin týmRK Petrovice pořadateli, že se pro nedostatekhráčů turnaje nezúčastní. STK tedy turnaj zrušila a doporučilapořádajícímu klubu RC Zlín uskutečnit turnaj v náhradním termínu,na což RC Zlín přes určité výhrady a problémy s obsazenostíhřiště ve vlastnictví města Zlín přistoupil. Byl stanoven novýtermín 31.5.2014.

Den před turnajem náhradního termínu turnaje III.ligy  veZlíně, tedy 30.5.2014 cca v 19,15h opět oznámil pořadateli týmARC Iuridica, že se turnaje nezúčastní pronedostatek hráčů. STK rozhodla turnaj odehrát za účasti tří týmůdvoukolově každý a každým. V den turnaje 31.5.2014se však nedostavil ani tým RK Petrovice, aniž byněco oznámil pořadateli či na STK.

V den turnaje se tedy odehrály jen dvě soutěžní utkání:

RC Zlín - RC Kralupy nad Vltavou 40:0 (Pětky6:0, Kopy po pětce 5:0).

RC Zlín - RC Kralupy nad Vltavou 12:26 (Pětky2:4, Kopy po pětce 1:3).

RC Zlín podal na DK a STK ČSRU oficiální podnět kprojednání neúčasti klubů v turnaji III.ligy. Neúčast klubůpovažujeme za znevažování soutěže, pořadatele turnaje iostatních klubů (tým RC Kralupy se dostavil a odehráls pořádajícím RC Zlín dvě utkání na 2 x 7 minut!) a žádámevyvození patřičných důsledků.

Zbývající dva turnaje mají být právě na půdě klubů RK Petrovicea ARC Iuridica.

Náš klub musí v této čtyřčlenné III.lize cestovat třikrátdo Prahy, resp. do Kralup, takže má pochopitelně největší nákladyna cestování ze všech účastníků.

Vzhledem k tomu, že dvěma pražským zástupcům bylo za těžkoa nakonec se „nepodařilo“ ani na dvakrát přijet do Zlína, vyčká RCZlín na rozhodnutí Disciplinární komise a dle jeho výsledku usoudí,zda bude pokračovat ve III.lize sedmičkové soutěže nebo z níodstoupí.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace