Archiv článků

Rozhovor s kapitánem před začátkem sezóny

Zeptali jsme se na pár otázek před začátkem sezony kapitána týmuMartina Kotíka.

  • Jak hodnotíš podzimní část sezóny: Vzhledem kzavedení nového hracího systému o kterém nikdo nevěděl jak fungujea co nás čeká do budoucna, jsem měl pocit, že motivace hráčů bylana úrovni přípravných zápasů. Podle toho často vypadala sestavahráčů při utkáních. Proti jarní sezóně to byl doslovapropadák.
  • Jak jsi se připravoval s týmem v zimě: Tým seze začátku pohromadě nepřipravoval, tréninkové jednotky absolvovalominimum hráčů, často jsme se sešli v menším počtu (většinoutěch stejných), bez trenéra. Mimochodem s takovým počtem hráčů můžetrenér těžko dělat. Vždycky jsem si myslel,že rugby je týmový sporttak mě velice překvapilo, že většina hráčů se připravuje"individuálním" způsobem nebo vůbec i když se jednalo okondiční tréninky. Každý by si měl sáhnout do svědomí auvědomit si, že všichni tento sport děláme na amaterské úrovni a vesvém volnu. Až na hřišti samotném se tréninková morálkazlepšila.
  • Proč jsi přestoupil do Havířova a následně udělalhostování ve Zlíně: Měl jsem párkrát možnost navštívittrénink a odehrát přípravné utkání haviřovského týmu a morálka,která panovala na hřišti i v kabině, respekt vůči trenérům astarším hráčům mě příjemně překvapil. Toto jsou věci, které bohuželu našeho týmu postrádám (nejvíc respekt vůči trenérovi od mladšíchhráčů a demokracii, která začala vládnout na našem hřišti). Protojsem přijal nabídku Havířova s tím, že základní část odehraji vbarvách Zlína.
  • Jak vidíš šance Zlína v novém systémusoutěží: Hodnocení bude na místě po sezóně.
  • A jaká je atmosféra v kabině a nálada hráčů předzačátkem sezóny: Atmosféra je výborná jako vždy, s tímneměl zlínský tým nikdy problémy.
  • Co ti proběhlo hlavou při předávání ceny o nejlepšíhozlínského ragbistu: Předem bych chtěl poděkovat za tutocenu a důvěru hráčů, ale opět se vracím k tomu,že rugby je týmovýsport a jednotlivec bez podpory týmu nedokáže téměř nic. Proto mépoděkování patří celému týmu, který se zůčastnil loňské sezóny. Nazávěr bych chtěl apelovat na všechny hráče, aby si uvědomili, ženásledující zápasy které nás čekají budou velice obtížné, alepřesto doufám, že nastoupíme v nejlepší sestavě s důstojností a ctítomuto sportu vlastní.

cenzor

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace