Reprezentace ČR nestačila na Polsko

V sobotním domácím utkání ve Zlíně ragbisté České republikyprohráli s reprezentací Polska.

Česká republika - Polsko 22:41 (7:24)

Našim hráčům "utekl" úvod utkání - náš soupeř vprvních 30 minutách proměnil trestný kop a položil nám tři pětkyvčetně všech proměněných konverzí. Až v závěru prvního poločasusnížili naši reprezentanti při početní výhodě za žlutou kartuprotlačených maulem zásluhou Hoška a kopu po pětceForsta na 7:24.

V prvním poločase působili Poláci jistějším dojmem, byli oprotinašim rychlejší v útočných akcích a téměř neomylní v obraně.

Druhý poločas již byl z české strany lepší, zvláště když opětHošek brzy položil pětku (stále ještě v našípočetní výhodě) a za dalších deset minut snížilPantůček trestným kopem na hratelných 15:24.Škoda, že během následujících pěti minut jsme soupeři dovoliliznovu odskočit ve skóre po trestném kopu a pětce s konverzí na15:34.

Po sérii střídání pak cca sedm minut před koncem ještě ukázalpěkný slalom přes více než půlku hřiště náš Forsta položil třetí českou pětku, konverzi proměnilPantůček - 22:34. Naskytla se nám tak v tu chvílialespoň šance na zisk dvou bonusových bodů za čtyři položené pětkya zároveň prohru o sedm a méně bodů, avšak dvě minuty před koncemhry skóroval naopak polský tým svou pátou pětkou, navíc sproměněnou konverzí - 22:41.

V utkání tedy vyšla naše reprezentace naprázdno. Napravitvýsledkově nepovedený vstup do nového ročníku Europe Trophy budoumít naši borci už 13.10.2018 v Litvě.

Body:

ČR: Hošek 10 (2P), Forst 7 (P, KPP), Pantůček 5 (TK, KPP).

Polsko: Zeszutek 10 (2P), Adamski 9 (TK, 3KPP), Piotrowicz 7(TK, 2KPP), Jurczyński 5 (P), Gdula 5 (P), Powala-Niedzwiecki 5(P).

ŽK: Bobryk (Polsko)

Rozhodčí: Gaffikin, Quinn, Carson (všichni Irsko)

Návštěva: 900 diváků

Opět po pěti letech jsme dostali příležitost pořádat utkáníčeské reprezentace v soutěžním utkání a myslím, že můžeme býtspokojeni. Organizace se obešla bez větších problémů, počasí vcelkutaké vyšlo, takže ke spokojenosti přítomných diváků chyběla už jenvýhra domácích :-) .