Archiv článků

RC Zlín U15 na Dragon cupu 2014

Ve dnech 19. a 20. dubna 2014 jsme startovali na velmi dobřeobsazeném mezinárodním turnaji žáků DRAGON CUP 2014. Hrálo se vedvou věkových kategoriích, U13 a U15, proběhl i miniturnajv kategorii U11. V naší kategorii startovalo desetmužstev, šest  zahraničních a čtyři moravská mužstva. My jsmebyli nalosováni do skupiny  s mužstvy RC Colmar ( Francie), Maďarsko „B“ ( Maďarsko ), Kijev ( Ukrajina ), RC Zagreb (Chorvatsko ) a s domácím týmem RC Dragon Brno.

Sobota byla prvním hracím dnem a my jsme absolvovali čtyřizápasy v naší skupině.

Sobota - skupina:

RC Zlín: RC Colmar – 0:14

Do turnaje jsme vstoupili s největším kandidátem na celkovévítězství. Po velmi bojovném utkání, ve kterém jsme dlouhovzdorovali, jsme bohužel prohráli. Nedokázali jsme se vyvarovatnašich tradičních chyb s vykrytím prostoru a Francouzi tohodokázali dvakrát využít.

RC Zlín: Maďarsko „B“ – 7:5 ( P technická, KPP Juřík)

S mladými Maďary to byl ještě urputnější boj, nežv úvodním utkání. První poločas jsme prohráli po boji 5:0. Vedruhé půli jsme zabrali, naše výborná rojová hra dělala soupeřiznačné problémy. Po úniku byl zastaven Adam Blaha vysokou skládkoumetr před brankovištěm a rozhodčí neváhal a přiznal nám pět bodů.Denis Juřík proměnil konverzi a my jsme se ujali vedení, které jsmedokázaliudržet.                                                                 

RC Zlín: RC Zagreb  – 5:7 ( P Jandouš )

Chorvatské, velmi dobře fyzicky i herně vybavené mužstvo jsmedokázali trápit celé utkání. Opět výborná byla naše hra roje a kdyždokázal Marek Jandouš po rucku uniknout po zavřené straně soupeře,ujali jsme se vedení 5:0. Tento stav jsme dokázali udržet až dosamotného závěru utkání. V poslední minutě soupeř dokázalpoložit také a díky většímu štěstí při kopu po pětce zvítězit.

RC Zlín: RC Dragon Brno 0:0

V tomto zápase šlo oběma mužstvům o hodně. Domácípotřebovali zvítězit aby neskončili poslední ve skupině a nám byvítězství a jak se ukázalo později i remíza zaručili účastv nedělní finálové skupině. V tomto utkání jsme bylilepším mužstvem a domácí se ubránili jen díky velkému nasazení anutno uznat i výborné obraně.

Neděle – finále o 1.-6.místo:                                                                               

Ve finálové skupině jsme nastoupili jako jediný zástupcez ČR. V plné nahotě se ukázal vzrůstající rozdíl mezinaším a zahraničním ragby. Je to jistě na zamyšlení pro vedenínašeho ragby, nevím jestli je to jiným systémem, ale tato mužstvajsme dokázali v kategorii U13 porážet. Naše mužstvo nedokázaloani v jednom finálovém zápase skórovat  a jenom díkybojovnosti na hranici obětování našich hráčů nedošlok výraznému debaklu…

RC Zlín: RC Beograd – 0:21

Fyzicky velmi vyspělý soupeř, mnozí hráči vypadali jako dospělí,nám toho moc nedovolil a po zásluze třikrát položil. Díky výbornémukopáči získali i všechny body za konverzi a proto výsledek vypadádivoce. V roji jsme byli celkem vyrovnaným soupeřem, všechnypětky jsme dostali po přenesení hry na útok, kde nás soupeřpřečíslil a bez problémů skóroval.

RC Zlín: RC Kijev – 0:15

Na Ukrajinské mužstvo jsme narazili na loňském turnajiv Polsku. Lepší organizace hry soupeře rozhodla o naší dalšíporážce. Naše hráče přes to musím pochválit, dokázali soupeřeněkolikrát zastavit až v posledním možném okamžiku a díky tomujsme se vyhnuli výraznějšímu rozdílu ve skóre.

RC Zlín: Maďarsko „A“  –0:12

Lepší z Maďarských mužstev nás dokázal přehrát a porazit.Obrovský rozdíl byl především ve výborné sehranosti a kreativnostisoupeřova útoku. Naše hráče jsme na to připravili, přes to jsmenedokázali soupeře vždy zastavit a i v posledním vystoupení naturnaji jsme prohráli.

Na turnaji jsme obsadili ve velmi silné mezinárodní konkurencislušné 6. místo a nezbývá než doufat, že nás naševýkony a nabyté zkušenosti nakopnou a zúročíme je ve zbytku jarníčást sezóny.

Nerad někoho chválím, ragby je především kolektivní sport. Přesto si dovolím vyzdvihnout hru obou našich spojek, Marka Jandouše aDenise Juříka. Oba předvedli výborný výkon, organizovali hru aprodali svoje zkušenosti. V útoku dokázal svoje kila anasazení prodat David Břešťák. Samostatnou jednotkou je potom HonzaKozubík na postu vazače, dřel až do úmoru, soupeři nic nedaroval,škoda že se jeho nasazení nedokázal až na vyjímky nikdo přidat.

Sestava RC Zlín:

1. Jakub Krajča, 2. MatějSoukup, 3. Martin Kovář, 4. JanHýža, 5. Adam Blaha 8. JanKozubík, 9. Marek Jandouš, 10.Denis Juřík, 11. David Břešťák,12. Michal Vaculík,13. DavidOtoupal, 15. FilipOtoupal

Střídali:

Tomáš Zrník ( mladší žák, první řada),  Josef Totek ( útok ), DavidSluštík ( mladší žák, útok ), AdamDolanský ( útok ) a Petr Vajďák ( mladšížák, první řada )

Velký dík patří pořádajícímu oddílu RC Dragon BRNO za velmidobře zorganizovanou akci.

Foto na:

http://souma.rajce.idnes.cz/20140419-20_Rugby_Zlin_U15_v_Brne_na_Dragon_Cup/

Miroslav Vacula a Marek Soukup

 

 

 

           

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace