RC Zlín - Sokol Mariánské Hory 14:10 (0:5)

V sobotu se hrál ve Zlíně poslední zápas ve skupině CPoháru Komerční banky s týmem z OstravyMariánských Hor.

V posledním utkání jsme nastoupili proti předposlednímu celkunaší skupiny. Utkání jsme chtěli za každou cenu vyhrát abychom sizvýšili kredit a posunuli se v tabulce. To mělo hlavně význam pronasazení do dalších bojů, které nás ještě čekají.

Bohužel už v 7´ dostáváme pětku po špatném rozestavění obrany.Stav 0:5 vydržel až do poločasu. Nutno však říct, že hosté měli vprvní půli o něco málo více ze hry. My jsme se opět nevyhnulinevynuceným chybám, když nám padali míče z rukou při příjmupřihrávky nebo kopu. Nedařilo se ani plnit stanovenou taktiku hrátdo křídelních prostor a zde se pokusit díky rychlému přesunu hrypřečíslit soupeřovu obranu. Selhali jsme v přihrávkách na delšívzdálenosti. Mlýny jsme hráli pod tlakem. Až v závěru půle jsme sivytvořili tlak ve kterém jsme chtěli pokračovat i po výměněstran.

Začátek druhé půle jsme nezachytili a hned z výkopu dostávámedruhou pětku. Štěstí že kopáč hostů neměl svůj den. Po této pětcejsme se chvilku na hřišti hledali, abychom našli rytmus. Pak užjsme hráli svoji hru a soupeře do větších ataků našeho pětkovištěnepustili. Naopak stupňovaným náporem jsme dali pětku a s kopemjsme snížili na 7:10. Do konce utkání chybělo něco přes deset minuta tak přišel povel hrát pouze rukama bez kopů. To někteří hráčizřejmě nepochopili a odevzdávali jsme míče soupeři. Naštěstí díkyčastým zraněním jsme se v nastaveném čase dostali k nádhernémuútoku, kdy naše útokovka prošla obranou soupeře a dostali jsme sedo přečíslení 4 na 2. Pro infarktový závěr místo příhry přišlazměna směru a ten samý hráč si to namířil do pohybu zbývajícíchobránců soupeře. Velkou kličkou se jim naštěstí vyhl a položil podháčko. Sám pak navýšil kopem skore na 14:10. Ovšem aby toho nebylomálo, tak po výkopu soupeře jsme opět nezpracovali míč a horkotěžko bránili vedení do konce. to se nakonec podařilo, a tak seutkáme dle předpovědí v dalším kole play off s týmem Bystrce neboPřelouče.

Hodnocení: Přístupněkterých hráčů k utkání je úděsný. Nejen že nepřijdou na utkání,ale ani nejsou schopni zavolat a odůvodnit svoji neúčast. ProsímVás pánové řekněte, jestli vůbec chcete hrát a dělat svědomitětento sport či nikoli. Mlýny jak jsme řekl byly hrané pod tlakemale i přesto jsme se s nimi poprali v rámci možností dobře. Autyjsme měli daleko lépe zvládnuté než soupeř ale určité chyby tamjdou vidět. Hlavní negativy jsou v reakci hráčů na postavenísoupeře. Další výtku mám k celkovému pojetí. Jestli si řekneme hrátrukama bez kopů a přenášet hru do křídel na dvě příhry, tak sinemůžeme proti postavené obraně přihrávat po jednom hráči tak jakstojí vedle sebe. Dále máme pomalý přístup ve skrumech - nejen vjejich čištění ale hlavně v další rozehrávce. Než vyhodíme míč dodalší fáze tak obrana soupeře je již dávno postavená. Pak nás tostojíé hodně sil, neustále bourat připravené obránce. Je potřeba turozehrávku zrychlit a přečíslit tak obrannou linii která ještě nenív ideálním postavení.Díky za zápas patří Petříkovi ( využil ŘD), aza celkový přístup a předváděnou hru Stokláskovi L.. Samozřejměděkuji všem co se zápasu zúčastnili a obětovali se o tomto víkendupro náš sport.

Sestava: Petřík, Hlaváček, Gregůrek, Dosoudil,Borek, Prokeš, Šulej, Juřík, Láník, Zapletal, Stoklásek L., Prokop,Hejmala, Najman, Jančí

Střidali: Vojanec

Body: Hlaváček 5P, Zapletal 5P, 2x 2KPP