Archiv článků

RC Zlín - Slovensko 27:18

V přípravném zápase před ligou jsme celkem jasně přehrálislovenský reprezentační výběr. Pro Slovensko to bylhistoricky první zápas na území ČR.

Zápas se hrál na čtvrtiny, aby byl čas na střídání a proslovytrenérů. Pikantní byl především pro MartinaDosoudila, jelikož dopoledne asistoval trenérovyslovenského výběru Pavlu Lišvánovi a odpoledne sejiž stal soupeřem Slováků na hřišti.

Zápas začal náporem zlínského týmu, který byl kompaktnější asehranější. První body z počátečního tlaku vydoloval RíšaLáník, kdy kolem skrumáže pokládá těsně za čáru. Druhápětka padla po individuální akci našeho zadáka JirkyZapletala, který si přesně pokopl míč před sebe a šikovněho doběhl a zalehl. První čtvrtina se nám povedla.

Ve druhé čtvrtině se soupeř oklepal z našeho tlaku a některýmiprůniky pohrozil. Přesto se zmohl pouze na tretný kopMichalem Kučerou.

Třetí čtvrtina kopírovala tu druhou zápas byl vyrovnaný, ale myjsme hráli lépe především třetí řadou. Naše body přidalJarda Stoklásek.

Poslední čtvtá dvacetiminutovka byla na body nejplodnější. Prvníjsme inkasovaly my po špatném pokrytí v obrané fázi. V této fázizápasu jsme prohrávali, tak jsme posledních 10 minut museli zabrata učinit obrat, což se nám povedlo. Nejprve"barumáckým" autem v pětimetrovce pokládáRudolf Petřk a za chvíli proráží obranuDušan Krajčovič. Poslední body po prokopu přidalJirka Zapletal.

Celkově lze říct, že to byl pěkný zapas. Povedl se jaknašemu mladému útoku, tak celé třetí řadě v čele s veteránem PetremJuříkem.

Body: 5P Láník, 5P Zapletal, 5P Stoklásek J.,5P Petřík, 5P Krajčovič, 2KPP Zapletal

Sestava: Petřík, Hlaváček, Hejmala st.,Dosoudil, Borek, Krajčovič, Galetka, Juřík, Láník, Prokop,Stoklásek L., Najman, Hejmala ml., Malina, Zapletal

Střídali: Stoklásek J., Talaš, Stoklásek M.

cenzor

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace