RC Zlín - RK Petrovice 18:32 (13:13)

V sobotu jsme hráli ve Vyškově proti týmu z pražských Petrovic.Ve vyrovnaném a bojovném zápase vyhrál bohužel soupeř.

Na "domácím hřišti" na vyškovském pažitu jsmezačali dobře. Soupeře jsme zatlačili a vedeme 3-0 z trestného kopu,pak je ale vyrovnáno na 3-3 také z trestného kopu. Hra se postupněvyrovnává a hraje se mezi dvaadvacítkami. Petrovičtí ovšem asi vpůlce prvního poločasu z rychle rozehraného TK zaútočí  a mynesložíme prvního hráče a protlačeným molem dostáváme pětkus následným prokopem 3-10. Poté oba týmy úspěšně zahrají ještětrestné kopy. Na konci poločasu ovšem držíme soupeře pod tlakem arychle rozehraného TK se proháčkuje obranouNovosád. Poločas je tedy vyrovnaný na 13-13.V těchto fázích přehráváme soupeře hlavně fyzicky.

Ve druhém poločase je snad po pátém napomenutí vyloučennesmyslně Láník za nedodržení 5 metrovéobrané linie a po minutě dostáváme přísnou trestnou pětku zazborcení mlýna, kdy nám chybí rváček. Ještě ve 14 hráčích zatlačímesoupeře na jeho polovinu, máme doslova sérii příležitostí ztrestných kopů a vyhraných autů ke skórování, ale bohužel dělámevlastní individuální chyby při zakončení (nepřesnost, zbrklost,sólování, špatné postavení) a tím se připravujeme o kontaktnípoložení.

Soupeř se našemu tlaku ubránil a v 70´ nám pokládá pětku znatočeného mlýnu v našem brankovišti. Až 3 minuty před koncem jsmese konečně prosadili, z rozehraného trestného kopu pokládábenjamínek v našem dresu Mrlík. To ovšemopět hrajeme ve 14 hráčích, kdy Hejmala ml.nesmyslně dohrával soupeře bez míče. Z naší strany se i přes snahuuž k ničemu nezmůžeme, naopak bohužel v nastavenémčase dostáváme 4 pětku a tím soupeř získává bonusový bod.

Zaznělo v kabiněAbsolutně nedodržímestanovenou taktiku hrát vše co nejrychleji od skrumáži a snažíme sevše rozhodnout individuálně a to je voda na mlýn soupeře. Bohuželtěch chyb bylo v průběhu 2 pol. stále více a jsou natolikfatální, že ovlivni cele utkáni.

Celé utkání tedy prohráváme po hrubých technickychchybách jednotlivců, kteří by měli být oporami svého týmu. Jeneuvěřitelné jak někteří hráči nerespektují zásady kolektivníhosportu a vůbec jim nezáleží na tom že hrubě poškodili celýtým. To je hlavní příčina naší prohry. Pozitivníbylo nasazení a chuť hrát u většiny hráčů a také hrav rucku a v autech. Mlýny byly pod tlakem, ale většinujsme schopni si uhrát.

Negativní je opět málo početnálavička................

PS: děkujeme JIMI RC Vyškov za pronájemhřiště!

Sestava: 1. Gregůrek, 2. Kovařík, 3.Krajčovič, 4. Motýl, 5. Borek, 6. Stoklásek L., 7. Hejmala st., 8.Novosád, 9. Tvrdoň, 10. Láník, 11. Chudárek, 12. Hejmala ml.,13. Prokop, 14. Zapletal, 15. Talaš

Střídali: Galetka, Dosoudil, Mrlík,Vojanec

Body: 5P Novosád, 5P Mrlík, 6TK + 2KPPTalalš