Archiv článků

RC Zlín - RC Tatra Smíchov 6:38 (3:31)

V sobotu 31.10. jsme hráli doma proti úřadujícímu mistru TatřeSmíchov. Hráli jsme díky zraněním ve značně kombinované sestavěpředevším v útoku.

Utkání z úřadujícím mistrem ligy mělo být vyvrcholením našíúčasti v podzimní části extraligy. Po prohře v Petrovicích mělinaši borci zastavit propad našich výsledků proti jednomu znejlepších týmů v novodobé historii.

V 7´ dostáváme první pětku po autovém vhazování, kdy tatrovácivytvořili moul, ten jsme sice udrželi, leč okolo něj nám pronikásoupeř do pětkoviště. S KPP to je 0:7. Ve 12´ dostáváme pětku popěkné akci hostů, kdy provádějí falešný kříž a jdou do přečísleníproti našim útočníkům. Tam nesložil jeden na jednoho a rázem je to0:14 i s KPP. Pak snižujeme z TK na 3:14. V 17´ nám hostujícípokládají třetí pětku po dalším nesložení jednotlivce, kdy sicezachraňujeme atak soupeře před pětkovištěm, leč s následně rychlerozehraného rucku bez velkého čekání pokládá soupeř na křídle. Stav3:21. V další fázi se hra odvíjí mezi "22" tkami,nachvíli otupujeme výkon soupeře, ale ve 23´ dostáváme další pětkupo moulu. Do konce poločasu dostáváme ve 37´ už pátou pětku povčasném neposunutí obranné linie do otevřené strany. Stav poločasuje na hranici únosnosti 3:31.

Do druhé půle nastupujeme se dvěma střídajícími útočníky s cílemzlepšit obrannou hru. To hráči plní očividně svědomitěji, lépekomunikují a tak nepouštíme hosty k žádným akcím, ze kterých byhrozilo nebezpečí. Jen jednou nám soupeř pronikl do pětkoviště, kdefamózním zákrokem zachránil pětku soupeře Talaš.celá hra se odvíjí opět mezi "22"tkami bez většíhonapadení z obou stran. Nám se podařilo snížit z TK na 6:31. Bohuželjak se blížil závěr utkání, hráčům polevila soustředěnost adostáváme v nastaveném čase pětku od Romana Rýgla(v záse celkem 3) a i s KPP prohráváme 6:38.

Nešli nám autová vhazování, byly velmi krkolomná. Mlýnyi když pod tlakem jsme si uhráli. Rozehra mlýnové spojky během hryuž byla lepší minulých utkání, ale ještě je na čem zrychlit.Množství rychle rozehraných rucků je prozatím malé. Bohužel je to ivýsledek ostatních hráčů, poněvadž nenásleduje další vlna. která byokamžitě nabíhala do obrany soupeře a útočníci stojí hodně vzadubez náznaku jít si pro přihrávku a překonat tak obranusoupeře.

Obrana byla v první půli skoro na fiasko, ve druhépůli se očividně zlepšila. Hra rukama bez zbytečného odkopávánímíče k soupeři nám svědčí lépe, jen kdyby se mezi útočníky našeltyp Juříka a dokázal by obranou soupeře pronikat tak jako on. Vprvní půli to zvládl s ním pouze Najman, kterému zřejmě pomohlotrénování v roji. Jeho výkon byl ozdobou první půle, bohuželjedinou. Ve druhé půli se hráči ztmelili do bojovného výkonu a bylna ně hezký pohled z řad diváků. Opět vynikal v útoku Juřík, ale užjej doplňovalo více hráčů (Pekáček, Novosád, Kurka).

Sestava: 1. Krajčovič, 2. Venglář, 3.Dosoudil, 4. Kůrka, 5. Motýl, 6. Pekáček, 7. Prokeš, 8.Novosád, 9. Láník, 10. Kotík M., 11. Prokop, 12. Najman, 13.Juřík, 14. Chudárek, 15. Talaš

Střídali: Stoklásek L., Hejmala, Vojanec,Štěrba, Jasnos

Body: 3TK Talaš, 3TK Kotík M.

Fotogalerie od Tomáše "Fanoše" VítkaZDE!!!

Fotogalerie od Standy Navrátila ZDE!!!

Občerstvení a pitný režim po zápase zajistilbarman Jarda Vymazal za což mu hráči děkují.

PS: Všichni si pochvalovali výborný III. poločas zacož klukům z Tatrovky děkujeme a už teď se těšíme naodvetu :-)