RC Zlín – Tatra Praha B       19:12   (12:5)

Body: Holba 5 (P), Hejmala 5 (P), Ťažký 5(P), Smiřický 4 (KPP)

3/4: Ťažký, Hejmala

křídla: Bastl, Řihák

zadák: Prokop

Střídali: Novosád (45´), Szekely (54´),Drábek (66´), Bulín

Utkání začalo našim tlakem kdy jsme soupeřezatlačili do vlastní „22“. Bohužel z tohoto úvodního tlaku jsmežádné body nezískali. Měli jsme větší sílu v roji, soupeře jsmepřetláčeli, ale souhra nebyla ještě ideální. Díky individuálnímchybám (nechycený míč, špatná přihrávka) jsme se vždy o možnostdotáhnout útok k položení pětky připravili.

Skore otevřel až ve 20´ Radek Holba(navrátilec z týmu B) jeho typickým únikem kdy kácí soupeře předsebou jak Dr.Voštěp stromy v zámecké zahradě. Kopem jsme navýšilina 7:0. Bohužel v této soupeř začal hrát útoky do křídelníchprostor kde našel skulinu v obranné linii a snížil položením na7:5. V této době jsme hráli rojem podle pokynů, ale množství chyb(vypadnutí míče při nárazu, atd) nás sráželo zase zpátky na zem. Ve36´ jsme zvýšili položením pětky Hejmalou (navrátilec z Anglie),jenž při nařízeném TK nečekal a sám rychlým rozehráním překvapilsoupeře a nejvíc asi sám sebe jaká se před ním vytvořila dálnice.Bohužel náš kopáč se lekl možnosti navýšení skore a naproti háčkunepromněnil.

V 5´ druhé půle soupeř srovnal položenímpětky a prokopem na 12:12. Ve 14´ však po hře rojníků putoval míčna útok, kdy Ťažký proběhl až do pětkoviště a opět se dostáváme dovedení 17:12. S proměněným kopem pak 19:12.

Ve zbytku utkání se skore už neměnilo, ipřesto že v posledních minutách tatrováci předvedli masivní tlak nanaši obranu, ale vlastním předhozem se připravili v poslední chvílio míč.

Hra v první čtvrtině utkání měla být dlepředváděné hry podpořena větším množstvím bodů na kontě soupeře. Ztakového tlaku není možné neskorovat. Bohužel hráči si musí dát naruce zřejmě lepidlo aby jim míč nevypadával v rozhodujícíchchvílích. Tyto individuální chyby se bohužel objevovali po celéutkání. Přes drtivý tlak ve mlýnech jsme dali jen jednu pětku rojemcož je také málo. V autovém vhazování hráči dokola hrají jedinýsignál i když nám soupeř sebere míč 4x za sebou. Tady bych čekalrychlejší reakci skokana na danou situaci a změnu. Opět jsmeneproměnili 3 kopy na háčko (naproti háčku 2x), což jekatastrofální. Kopy rozhodují utkání, kdy místo poklidného dohránípři větším rozdílu skore se bojíme o výsledek.

Musím však pochválit obrannou hru celéhotýmu, kdy kromě jednoho zaváhání jsme odskládali soupeře a dokoncejsme konečně předváděli aktivní obranu se ziskem území a tlakem namíč. Také bych vyzdvihl chuť hráčů a jejich bojovnost až dokonce.

Celkově jsme byli dle mého názoru lepšímtýmem, který se připravoval o možnosti bodovat pouze individuálnímachybama. Po většinu času jsme soupeře přehrávali, měli jsme většítlak v roji.

Příští zápas jedeme do Olomouce  a nicjiného než výhru si nepřipouštím.