Archiv článků

RC Zlín - RC Slavia Praha 3:50 (0:24)

Zápas s druhým z pražských"S" skončil úplně stejně jakominulý víkend. Museli jsme díky zraněním hodně kombinovat sesestavou. Struhadlo svým terénem ani tentokrát nezklamalo, i kdyžsnaha o kropení před zápasem byla.

Tentokrát je to spíše hodnocení ke každým činnostem zvlášť,jelikož "papírový trenér" sinic nezapsal a nic nedodal.

Mlýny:
pod tlakem, i když jsem to čekal ještě horší. V podstatě jsmeuhráli to co šlo, třetí řada vytahovala míče ze druhé řady anásledně zahrávala scrumy, teprve pak to šlo do útoku, čímž tamchybělo zrychlení ze standartky. Párkrát se nám povedlo rozehrátpřímo. Obranné mlýny jsme udrželi aniž by nás soupeř zatlačil, lečten to ani nechtěl praktikovat. Naopak je hráli ihned třetí řadouúnikem do strany. Bohužel se nám nedařilo ani jednou jejich útokzastavit hned v počátku za pomocí rváčka, ale museli to hasitútočníci.

Auty:
pomale zahrávané, když soupeř přečetl první auty tak naše reakce nazměnu nevychází z jednoduchosti, ale opět chceme hrát složitou azpomalující kombinaci krokových variací v autu. pak navíc aninezvedneme skokana a soupeř nám sebere míč. K této anabázi snad užani není co říct.

Obrana:
tady je to jako na Spartě. Někteří skládají po celou dobu, někteřívůbec, někteří pomáhají se zdvojováním a podpoře při rucku aněkteří se jen zúčastňují jako přihlížející a opírající. Skládání vútoku dobré, leč po 80´ hry dali právě přes útok čtyři úniky a byliz toho pětky. Navíc šly vždy přes stejného hráče od něhož bychčekal stoprocentní výkon. Poziční hra zadáka s křídly byla oprotipředešlým zápasům nepotěšující. Neustále jako by chyběli vzákladním rozestavení při standartkách soupeře - navíc vůbecnepokrývaly odkopy soupeře, nechávaly si míče padata na zem apřistupovali k nim pomalu.

Útok:
Zde jsem čekal daleko více hry rukama,navíc jsme si to řekli před utkáním. Nechci se míchat hráčům dojejich mysli, kdy je a nebo není vhodné kopnout míč k soupeři. Dlemého názoru těch kopů bylo nadbytečně mnoho, místo abychom protisilným soupeřům se snažili míč držet pod kontrolou za cenuzakládání rucků (bohužel útočníci přistupovali k podpoře složenéhovelmi vlažně, leč někteří rojníci toto hráli, či nehráli úplněstejně) a zadržovali tak čas v náš prospěch, tak jej kopem darujemesoupeři a zase se vysilujícím způsobem bráníme atakům. Nevím jak tovíc zdůraznit, abychom hráli rukama a snažili se dosáhnout rozbitíobrany a zaútočení do strany.
Dále vůbec nevyužíváme při útoku rozestavení zavřeného křídla azadáka (měli by stát za útokovkou a 3/4). My je máme stále naučenéstát v zadních pozicích (obranná hra). Náš útok pak útočí velmijednoduše v lajně , kde není co vymyslet, abychom soupeřepřekvapili zrychleným naběhnutím či změnou směru atd. Nestavíme sevůbec na podporu hráče nesoucího míč, ten když je složen tak námdlouho trvá jeho vyčištění. Toto třeba proti pragovce bylo v úplnějiné rychlosti.

Sestava: 1. Venglář, 2. Křemének, 3. Gregůrek, 4.Najman, 5. Dvořák, 6. Prokeš, 7. Motýl, 8.Krajčovič, 9. Tvrdoň, 10. Kotík M., 11. Talaš, 12. Hejmalaml., 13. Prokop, 14. Stoklásek L. 15. Jančí

Střídali: Dosoudil, Vojanec, Galetka,Stoklásek M., Jasnos, Ševčík

Body: 3 TK Talaš

Jan Tvrdoň

PS: prosil bych o vyjádření kouče Kotíka Tomáše aMartina

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace