RC Zlín - RC Praga Praha 10:29 (0:10)

Ve Zlíně se v sobotu hrálo také 2. kolo extraligy. Asi 300diváků vidělo velmi pěkné ragby na vyprahlém Stadionumládeže, které bylo odměněno i potleskem.

Utkání s Pragou jsme začali dobrou aktivní obranou, čímž jsmenepouštěli soupeře do vážnějších akcí. Při skládkách jsme sedokonce zdvojovali a získali tak několik míčů. Naši borci dokázalivyužívat i hry rukama, kdy překonávali obranu soupeře rychlýmposunem do stran (do volného prostoru). Několik nadějných akcíbohužel zůstalo nedotaženo do konce. Ve 26´ však dostáváme pětku zTK za offside na Hlaváčka.  Po té se hraodehrává celoplošně, kdy se střídáme v atacích pětkovišť sesoupeřem. V nastaveném čase ovšem dostáváme druhou pětku. Soupeř seujímá poločasového vedení 0:10.

Druhou půli chceme pokračovat ve stejném napadání útoků soupeřea hrát při zisku míče co nejvíc rukama. To se nám daří, nejprve zTK snižujeme na 3:10 a ve 20´ dokonce vyrovnáváme po krásné akci zvlastní "22" položením a prokopem na 10:10(Hlaváček vynesl míč, po jeho kopu po zemi jejzískává Láník zakládá ruck a ihned Hejmalaml. rozehrává do útoku proti nepřipravené obraně a pokládáLuboš Stoklásek).

Bohužel nám začínají docházet fyzické síly (ani ne tak vmlýnech, ale při pohybu hráčů ve hře už nestíháme být v čas napodpoře atd.) a tak dostáváme ve 28´pětku i s KPP na 10:17. Vdalších minutách bohužel nestačíme už na tempo zápasu a dostávámeve 34´a ve 44´ pětky a celkově prohráváme 10:29.

Chtěl bych poděkovat ještě jednou všem hráčům mužů kteří sedostavili k utkání v počtu 29!! Samozřejmě sevšichni nedostali na lavičku, leč příště to mohou být právě tito cobudou mít to štěstí být v dresu.

Ke hře: Velkou posilou se ukázal návratTomáše Kotíka do sestavy, který velmi dobřerozhodoval o hře celého útoku. Diktoval styl hry podlepostavení soupeře a získával tak za podpory celého útokudůležíté metry v náš prospěch. V obraně se blýskal Hejmalaml. a Prokop, několik akcí zastavil v poslední chvílizadák Milan Stoklásek. V roji jsme hráli velmidobře zakládání rucků a bylo zde vidět velmi dobré a rychlé čištěnímíče. Jen jsem očekával trochu rychleší rozehru v jistých fázích,kdy soupeř neměl postavenou linii a my jsme přesto otáleli srozehrou. Velmi dobrý výkon podal nesmrtelnýJuřík, kterého zdárně podporovali Novosád,Prokeš a Krajčovič

V obranné fázi jak už jsem řekl to bylo vynikající od všechdokud zbývaly fyzické síly. velmi dobrá byla komunikace mezi hráčia tím pokrývání hřiště po celé šíři i s posunamalinie.

Víc jsem očekával od Hlaváčka, jenž sice založilsvým únikem pětku, ale výkon si zkazil totálnímneskládáním.

Sestava: 1. Hejmala st., 2. Hlaváček, 3.Krajčovič, 4. Motýl, 5. Dvořák, 6. Prokeš, 7. Juřík, 8.Novosád (c), 9. Láník, 10. Kotík T., 11. Talaš, 12. Hejmalaml., 13. Prokop, 14. Stoklásek L. 15. Stoklásek M.

Střídali: Dosoudil, Borek, Tvrdoň,Jasnos, Křemének

Body: 5 P Stoklásek L.