Archiv článků

RC Zlín - RC Jimy Vyškov 14:65 (7:43)

V neděli jsme odehráli špatný zápas především v prvnímpoločase.

Do utkání jsme nastoupili s vědomím že hrajeme proti dalšímu zfavoritů naší skupiny. V sestavě jsem vsadil na mladé hráče, aby semohli ukázat co v nich je a co se naučili. Věřil jsem že dokáží svékvality prodat naplno. Bohužel hned od začátku jsme se dostali podtlak soupeře, který zaskočil naše hráče (bez výjimky) nebývalourychlostí a aktivitou. Již ve 2´ dostáváme pětku ze skrumu přeszavřenou stranu, kde proti 3 útočníkům stojí jediný obránce. Zadalší 2´ dostáváme pětku přes otevřenou stranu, když naše obrannálinie nepokryla celou šíři hřiště a nepostavila se tzv. odzadunaproti útočícím. Deset obránců bylo namačkaných po tyč háčka anestihli se postavit proti dobře zahranému útoku soupeře na dvěpříhry do křídla. Naši hráči nestíhali rychlosti a chuti soupeře.Jakoby ještě spali a trávili pozdní klid. žádna aktivita přibránění měla spolu s matným výkonem některých hráčů za následekneustálé zvětšování skore ve prospěch soupeře. Za rozhodnutéhostavu 43:0 se nám podařilo položit Vyškovu pětku stejným stylemjako on pokládal pětky nám - po rychlém přenesení hry dvěma přehozyna křídlo, kde pokládá zaběhnuvší zadák.

Ve druhé půli se obraz nezměnil. Jen soupeř po vystřídánízpomalil narůstání skore. Nám se podařilo pouze snížit debaklovýpříděl pětkou našeho útoku opět po křídle.

Hodnocení: Mnou zvolená taktika hrát rojem vícefází za sebou a snažit se soupeře dostat pod tlak tímto způsobem seukázala jako nezvládnutelná. Hráči byli ospalí a nehráli aktivně.Kromě toho že nás nepodržela druhá řada v mlýnech (museli jsme jinakonec oživit) a nezahrál dobře ani mlynář, neměli jsme žádnourazanci při zakládání skrumu - a než jsme je stačili vyčistit míčuž byl dávno u soupeře. Ve hře mi chyběla razance , agresivita odvšech hráčů. Nemůžeme se spoléhat na to že jeden, dva hráči hrajítak jak se má a dovedou nás k vítězství. Takhle to v kolektivnímsportu jako je ragby nejde. Musíme se spolehnout všichni na pomocvšech. Tzn. že když hráč je složen, musí u něj být okamžitě (vmžiku, ihned, jak jinak to ještě říct aby to dotyční pochopili)minimálně dva spoluhráči kteří mu pomohou uhrát míč tak aby jsmemohli rozvinout další útok. Neopírat se nad ním nepostávat u něj,ale udělat neprostupnou hráz.

Co se týká autů jako by chvála za poslední zápasy udělala své avybrala si daň. Nebyli jsme schopni reagovat na úpostavenísoupeřových skokanů. Neustále dokola hážeme na naše skokany kteříse odráží do vzduchu vedle soupeřovy už dávno postavené věže. Přijejich autech zvedáme našeho skokana na první pozici ale až zasoupeřem - tam postrádám smysl celého zvedání?! Pětky v první půlipadali z důvodů špatně rozestavěné obrany (4x) a nesložení hráčejednotlivce (3x). Všiml jsem si že hráči roje kteří stojí v obrannélinii a mají za úkol pokrýt otevřenou stranu, protože útočníci jsouna zavřené kde zastavili soupeře, mají tendenci se stahovat zakaždou cenu k roji. Pak jejich rozestavění nepokryje útočící stranua ta nás na dvě příhry přehrává po křídle.

Dále když řeknu že změníme taktiku do druhé půle, abychom hrálipřes útok, poněvadž roji to vůbec nešlo, nechápu proč měl tak málomíčů oproti útokům osamocených rojníků, kteří si vzali do hlavy žeprorazí soupeře sami. Ale o neposlouchání taktiky bych mohl mluvitneustále dokola.

PS pro hráče: mladí:musejí přidat, hodně přidat ve fyzické kondici jak rychlostní takhlavně silové (rojníci), jinak se v zápasech nepotkají s míčem abudou pořád znechuceni že se jenom brání.

pro starší: námitky o tom kdo bude a nebude hrát, že jemladý nebo starý , si nechte pro sebe. Já vím že cílem je zvítězit.Leč ptám se kdo bude hrát za rok,dva či pět ?! Vy, co jste skoropřed rugbyovým důchodem, nebo oni mladí co ještě zkušeností a sílymoc nepobrali ale můžou pobrat. Když mladí nebudou hrát, taknebudou vůbec. Když budou hrát, nebudeme ještě dlouho vítězit,poněvadž se budou učit, získávat sílu do osobních soubojů, atd...Co je větší zlo pro další chod týmu?! Vyberte si.

Sestava: Stoklásek J., Křemének,Petřík, Šulej, Borek Pekáček, , Juřík, Novosád, Hlaváček,Kotík M., Stoklásek L., Hejmala ml., Prokop, Najman, Jančí

Střídali: Dosoudil, Prokeš, Haluza,Zapletal, Gregůrek, Pobjecký

Body: Najman 5P, Jančí 5P, Kotík 2KPP, Zapletal2KPP 

Tabulka skupiny C

p.tým
z
v
r
p
s+
s-
body
+/-4P
-7
1
Dragon
4
4
0
0
168
15
20
+153
4
0
2
Vyškov
3
3
0
0
110
27
13
+83
1
0
3
Olomouc
4
2
0
1
60
74
9
-14
0
1
4
Havířov
4
2
0
240
72
8*
-32
1
0
5
Mariánské Hory
3
0
0
313
87
2
-74
0
2
6Zlín4
0
0
4
42
1580
-1160
0

*Havířovu byl za kontumaci utkání Vyškov - Havířov odebrán 1bod

Jan Tvrdoň

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace