Archiv článků

RC Zlín - RC Dragon Brno 6:43 (3:17)

V neděli jsme hráli předehrávané utkání proti ambicioznímu týmuDragonu Brno. Zápas jsme díky četným zraněním odehráli vkombinované sestavě, což se muselo projevit na výsledku i nasamotné hře.

Někteří hráči hrají na daném postu vůbec poprvé, s lehkýmzraněním nebo bez tréninku! Chyběli nám především zraněni(Kotík T., Juřík, Hejmala ml., Štěrba, Šulej,Borek) nebo pracovně či jinak zaneprázdněni(Láník, Jančí, Hejmala st., Pekáček).

Bohužel opět dovolujeme soupeři na začátku obou poločasůskórovat!!! V 6min nám Dragon pokládá první pětku popřečíslení v útočné fázi na levém křídle. Ve 13mindostáváme pětku a to pod háčko, po soupeřově autu v našemobraném pásmu a následném nesložení. Ve 23min soupeř pokládádalší pětku na křídle po několika špatných skládkách již od půlícíčáry. Poté již do poločasu nedovolíme soupeři bodovat a ve32min snižujeme z TK na poločasové skóre 3:17.

Po přestávce v 45min přichází nepochopitelný zkrat našíobrany. Tři naši obránci nesloží jednoho útočícího hráče soupeře,který je doslova ze stojáku „oběhne“  a následně pohodlněpokládá pětku přímo pod háčko.

Než se stačíme z této trestuhodné chyby, kterou jsmesoupeři body přímo vnutili vzpamatovat, dostáváme dalšípětku. Poté se hra až do 73min opticky vyrovná, ale jez obou stran plná nepřesností. V této fázi máme dvědobré příležitosti k ohrožení soupeřova brankoviště, alebohužel sami se o ně připravíme technickými chybami ve finálníčásti (špatná přihrávka). A tak namísto snížení přichází trestv podobě dvou naprosto zbytečných pětek Dragonu.

Skóre zápasu se tak zastavuje na konečných 6:43v náš neprospěch.

Závěrem: Musíme zlepšit opět se projevující špatnou fyzickou kondici našich hráčů, velmi špatné skládání,v obraně nevybíhání do skládek, kde čekáme a tím usnadňujemeútočníkům  zisk  území a prosazení se v brankovištisoupeře. Také standartní situace jsou velmi špatné (mlýnyprohráváme téměř všechny a v autech si nevedeme o niclépe).

Pozitivní byl přístup, nasazení a bojovnostjednotlivých hráčů k utkání a také dodržení většiny taktickýpokynů stanovených před zápasem. Chtěl bychpoděkovat všem nastoupivším hráčům a hlavně těm starším, kteří námpravidelně vypomáhají a jejich přístup a výkony by měli býtmotivací pro mladší hráče.

Dále oběma“ Dáškám-masérkám“,divákům a také JardoviVymazalovi (firma Sanitace s.r.o.) a Marianovi, kteří zajistilipozápasové občerstvení pro hráče.

První Fotogalerie ze zápasu ZDE!!! a druhá ZDE !!!

Sestava: 1. Dosoudil, 2. Kovařík, 3.Krajčovič, 4. Vojanec, 5. Najman, 6. Stoklásek L., 7. Jasnos,8. Novosád (c), 9. Tvrdoň, 10. Žilka, 11. Chudárek, 12.Hodgson, 13. Prokop, 14. Zapletal, 15. Talaš

Střídali: Venglář, Hlaváček, Mrlík,Adámek, Stoklásek M.

Body: 6TK Talaš