Archiv článků

RC Zlín - Nosorožci 63:5 (22:0)

V neděli se hrálo 3. kolo první ligy ragby ve Zlíně.

Utkání proti Slavii "B" začalo naším špatným příjmemvýkopu, následoval špatný odkop z obrany. Sice jsme po té získalimíč a soupeře zatlačili, leč vlastní nemohoucností a hlavně špatnýmpřihrávkám ve finální fázi přicházíme o možnost položit 3 pětkyběhem 15 minut. V 15´ pokládáme první pětkuHlaváčkem. V 18 ´ neproměnujeme únik po křídleopět z důvodů předhozu (již 4 pětka). Ve 23´ zvyšujeJuřík. Ve 28´ pokládá Zapletal, apoločasové skore zakončuje položením pětky Petříkz autového vhazování.

Druhý poločas zahajujeme opět náporem, slavističtí užrezignovaně přihlížejí narůstání skore v jejich neprospěch. V 7´pokládá Juřík, pak Najman, zadalších 5´ Šulej, dále se prosadil novic v sestavěTalaš. Ke konci utkání se prosazuje ještěNajman a dvakrát StoklásekJ..

Bohužel i přes výhru mám k tomuto výkonu několikvýtek. Za první se nabízí úspěšnost čineúspěšnost kopů po položení. Z 11 pokusů jsme se trefili pouze 4x.To je velmi, velmi málo. Dále se objevuje špatné čtení hry. Po celýzápas je vidět špatná práce mlýnovek - nedokážou si urovnat rojníkypodle situace. To pak značí špatnou volbu z možností rozehrávky zeskrumu. Místo další fáze roje přichází pomalá rozehra útoku dopostavené obrany. Naopak když se mělo hrát přes útok z rychlevyčištěného skrumu, tak míč dostávají rojníci, kteří se snažíprojít skrz obranu kolem skrumu. Takticky jsme splnili roli na 70%.A viděli jste že až na výjimku se pokládali všechny pětky přeskřídelní prostory. Kdybychom se vyvarovali špatných přihrávek mohlobýt skoré ještě výraznější. Dělat tolik předhozů při finální fázi,nejen příhra před sebe ale i vypadnutých míčů při prorážení obrany(v narovnaném stavu se nenaráží), je neomluvitelné. Několikrátomýlaná věta, že příhra do boku je rychlejší než hráč se opět míjíúčinkem. Hráč nesmí běžet šikmo ale přímo k trojkovištisoupeře.

Je třeba si uvědomit že tyto chyby se nám protikvalitnějším soupeřům vymstí. Ztráty míčů z důvodů předhozu, běhánído boku, kdy neudělám jediný metr dopředu a vytlačuju spoluhráče kautu, pomalá rozehra ze skrumů proti již zformované obraně atd.mají za následek zbytečnou dřinu Vás všech.

Body: Zapletal 13 (P, 4xKPP), Juřík 10 (2xP),Najman 10 (2xP), Stoklásek J. 10 (2xP), Hlaváček 5P, Petřík 5P,Šulej 5P, Talaš 5P 

Sestava: Stoklásek J., Hlaváček, Petřík,Dosoudil, Borek, Krajčovič, Šulej, Juřík, Láník, Žilka, StoklásekL., Najman, Hejmala ml., Prokop, Zapletal

Střídali: Prokeš, Pobjecký, Talaš, Adámek,Stoklásek M.

Jan Tvrdoň

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace