RC Zlín - Bystrc Brno 27:18 (13:11)

První zápas play-off jsme jako hůře postavený tým po základníčásti odehráli na domácí půdě s Bystrcí Brno. Od prvních minut jsmehráli aktivně a s chutí.

Soupeře jsme zatlačili na jeho půli a odměnou nám byla v 9 min.první pětka, kterou po mlýnu po zavřené straně pokládá křídloStoklásek M. Od autové čáry zvýšil svým kopem na 7:0 Kotík M. Hra vdalších minutách byla v režii domácích, kteří jen díky vlastnímchybám při konečné fázi přicházeli o míč a tak skore nenarůstalo.Ve 30 min. se bystrckým podařilo snížit z TK na 7:3. O 4 min.později se ujali vedení po položené pětce z našeho špatně zahranéhoautu, kdy jsme jim v podstatě hodili míč. Ve 38 min. jsme se díkyproměněnému TK ujali vedení 10:8. O dvě minuty na to proměnili TKbrněnští a opět se vedení převalilo na jejich stranu 10:11. Vestejné minutě však svým dalším TK získal vedení Kotík M. pro Zlín13:11.

V 7 min. druhé půle jsme položili pětku po akci třetí řady amlýnové spojky. Díky Kpp jsme se ujali vedení 20:11. Za dalších 5min. položil další pětku mazák Žilka. Kotík M. proměnil další kop amy vedli 27:11. V této době jsme měli jasnou převahu a jen díkydalším nevynuceným chybám můžou bystrčtí děkovat, že se skorérazantně nezvýšilo ve zlínský prospěch. Až v posledních minutáchutkání se brněnským podařilo zkorigovat výsledek položenou pětkouopět po autu, kde jsme nepohlídali maul po obou stranách. Kopem popětce upravili hosté konečný výsledek na 27:18.

Nevycházeli nám vůbec autová vhazování. Ač se je učíme snad nakaždém tréninku, hráčí stojí v zápase k sobě zády, neví o sobě a cokterý hráč má dělat, nakonec to nejde ani vhazojícímu. Dnes to bylanaše tragédie. Výsledek mohl být i proto rozhodně přijatelnějšípřed odvetou v Brně.
Naopak se nám dařili na výbornou mlýny a scrumy ve hře, výbornějsme čistili míče a také obranná linie fungovala velmi dobře.
Pokud takový výkon předvedeme i v odvetě za týden, máme velkoušanci na postup do baráže. Naštěstí se nám vyhnula zranění, takžekromě dvou hráčů kteří nebudou v době odvety k dispozici, bychomměli být kompletní.

Sestava: Stoklásek J., Hlaváček, Petřík, Dvořák M., Motýl, Juřík,Pekáček, Novosád, Tvrdoň, Kotík M., Stoklásek L., Kotík T., Žilka,Stoklásek M., Najman
Střídali: Hejmala ml., Mrlík, Kovařík
Byli připraveni: Ševčík, Gregůrek, Prokeš, Richter

Body: Stoklásek M. 5