Archiv článků

RC Tatra Smíchov - RC Zlín 88:10 (31:3)

V sobotu jsme hráli poslední zápas extraligy na hřištiúřadujícího mistra ČR - Tatře Smíchov. Herně nám vůbec nevyšeldruhý poločas.

V 5min dostáváme pětku po rychle rozehraném TK a následnémnesložení a to předznamená další vývoj zápasu. Ve 13minprohráváme svůj mlýn v obraném pásmu, nesložíme protihráče který si seběhne pod úhlem na podporu a dostáváme pětkustředem. Středem okolo rucků a molů dostáváme nejvíce pětek,zde totiž úřaduje mlýnová spojka soupeře JanFrýdl. Obrovské problémy mame při vlastních mlýnech,které ve velké většině buď prohrajeme nebo pod velkým tlakemcouváme. A to tak vyspělý soupeř okamžitě trestá. Do poločasudostaváme ještě tři pětky, opět po prohraných mlýnech aautu. Poločasové skore kosmeticky upravuje z TKv 21min Václav Talaš na 31-3.

Ve druhém poločase prostřídáme, ale projeví se slabší fyzickákondice a největší problém je ve špatném skládání, kdy nejsmeschopni skládky jeden na jednoho. Nejsme schopni se také v obraněrychle přemístnit a soupeř nám tak jednoduše probíhá naší obranoulinií. Tak zkušený tým jako je Tatra toho dokonale využije audělá ze zápasu exhibici.

V 77min alespoň po pěkné individuální akci položí pětku nášnejlepší hráč Vašek Talaš, další dva body znásledného kopu přidá Jan Tvrdoň.

Celý zápas prohráváme především mlýny, kdy je vidětvětší sehranost Tatry. Chybí nám pohyb hráče bez míče, podporahráče v rucku a rychlé přemístnění obrany podle postavení soupeře.Někteří hráči se prostě nedívají před sebe a nejsou schopni seposunout, tady máme pořád velké rezervy. Zklamáním jsou skládkyjeden na jednoho, z čehož pramenily body ve druhé půlce. Čeká násletní příprava a pokud  se nezlepší přístup většiny hráčů,tréninková morálka a hlavně  fyzička nemůžemeuspět.

Sestava: 1.Gregůrek, 2. Kovařík, 3. Krajčovič, 4. Hejmala st., 5. Borek, 6.Pekáček, 7. Najman, 8. Novosád, 9. Tvrdoň, 10. Láník, 11.Stoklásek L., 12. Hejmala ml., 13. Prokop, 14. Stoklásek M., 15.Talaš

Střídali: Galetka, Hlaváček, Dosoudil,Hnilo, Vojanec, Žabčík

Body: 5P + 3TK Talaš, 2KPP Tvrdoň