Archiv článků

RC Sparta Praha - RC Zlín 50:3 (24:3)

V sobotu jsme hráli v Praze na Spartě.

Od začátku utkání na Spartě se pouze s vypětím sil bráníme tvrdéhře soupeře. Bohužel se po 9´ zranil Juřík a takje otupena i naše útočná síla. V 10´ dostáváme první pětku a s KPPse ujímají domácí vedení 7:0. Ve snaze přibrzdit trochu útokspartanských několikrát nedodržujeme u mlýnu 5m vzdálenost a tak jeproti nám nařízen TK - 10:0. Od této doby je naše vybíhání protisoupeři pomalé a pozdě načasované. Soupeři se tak daří neustálezískávat zadarmo a bez větších obtíží čáru zisku. Když pakstřídající Štěrba na rváčku neuhlídá útok z mlýnutřetí řadou, ujímá se Sparta vedení 17:0 již ve 20´. Ve 26´ jsmenuceni opět střídat - zranil se Štěrba. Ve 31´ sebohužel neumíme ubránit moulu vzniklého z autového vhazování adostáváme další pětku i s KPP - stav 24:0. Teprve pak se osmělujemek zahrání více fází po sobě a dostáváme Spartu pod tlak, kterývyústil TK v náš prospěch. Talaš proměnil a snížilstav na 24:3. Bohužel za první poločas to byla ojedinělá delšíakce, kdy se nám podařilo kontrolovat míč, aniž bychom o nějpřišli.

Ve druhé půli musíme pozměnit střídání v roji, poněvadž dalšítři hráči jsou z důvodů zranění předurčeni vystřídat. Bohužel seopakuje nástup domácích jako na začátku zápasu a během sedmi minutdostáváme dvě pětky, kdy soupeř zvyšuje vedení na38:3.
Sice jsme od této chvíle urputně bránili a nedovolili soupeřizvýšit vedení, leč docházeli nám o to rychleji síly. Ty nám chybělyv závěru , kdy dostáváme dvě pětky a prohráváme 50:3. V závěrunavíc hrajem bez vyloučeného (ŽK) Najmana.

Hra: Co se týká autů, tak myslím že nám šlydobře, několik jsme jich sebrali soupeři, pár nám jich takénevyšlo, ale bylo to v celku vyrovnané. Ve mlýnech jsme byli podtlakem, rozehrávky třetí řady však tuto slabinu dokázaly vyrovnat vnáš prospěch. Vzhledem k tomu že se naší mlýnovce několikrátpodařilo narušit rozehrávku z mlýnu soupeři, tak to bylo taktéžvyrovnané.
Horší to bylo s hrou samotnou. Pomalý a pozdní přístup podpory včištění míče po skládce, následné zrychlení hry do další fázechybělo taktéž, když k tomu přičtu neaktivní získání čáry zisku(jakoby jsme nechtěli jít dopředu), tak se není co divit že jsme povětšinu času jen bránili. Obrana sice fungovala dobře, alesamozřejmě není v našich silách bránit se 60 minut z 80ti. Zbytečnějsme přicházeli o míče a tak jsme jej darovali soupeři aby tenproti nám útočil (hodně předhozů, prohraných rucků, z vítězných avyčištěných nešlo hrát rychle do otevřené obrany, nebyly tam fázeútoků - max. 2 a pak ztráta míče).

Sestava: 1. Krajčovič, 2. Křemének, 3.Gregůrek, 4. Najman, 5. Hejmala st., 6. Prokeš, 7. Juřík,8. Novosád (c), 9. Láník, 10. Kotík T., 11. Talaš, 12. Hejmalaml., 13. Prokop, 14. Stoklásek L. 15. Jančí

Střídali: Štěrba, Jasnos, KotíkM., Venglář, Tvrdoň, Dosoudil

Body: 3 TK Talaš