Archiv článků

RC Říčany - RC Zlín 46:9 (17:3)

V sobotu jsme hráli u favorita soutěže v Říčanech.

Po vzájemném oťukávání nám domácí dávají první pětku ve 12´utkání, kdy prochází přes útok jeden na jednoho (v této doběhrajeme bez vyloučené útokové spojky OtíčkaHejmaly). S KPP se ujímají vedení 7:0. Naše obranná liniev těchto fázích až na ojedinělou výjimku fungovala vcelku dobře.Posuny a podpora v obraně dohromady s dobrou komunikací seosvědčily.  Navíc se dostáváme také k míči a snažíme sekontrovat protiútoky. Sice se nedostáváme na dostřel trojkovištěsoupeře, ale přesto máme k dispozici několik trestných kopů.Bohužel proměňujeme až čtvrtý v pořadí ve 24´ a snižujeme tak pouzena 7:3. Ve 28´ dostáváme pětku po mlýnu, kdy jsme nedokázali složitjejich útok třetí řadou. Soupeř se vzdaluje na 12:3.  Našiborci se ale osmělují k útočným výpadům také a pokládáme pětku,jenže sudím není uznána jako nepoložená na zem (soupeř měl podmíčem ruku). Z následného mlýnu nic nevytěžujeme, a tak se hrapřesouvá na střed hřiště, kde se víceméně odvíjel celý prvnípoločas. V závěru půle nám však domácí dávají ještě jednu pětku poprotlačeném moulu z autového vhazování (míč přitom nebyl položen nazem, ale na prsa našeho hráče). 

Ve druhé půli držíme říčanské hráče před naší "22" do17´, kdy nám z rychle rozehraného TK (5m před trojkovištěm) dávajípětku do rozestoupené obrany. Ve 21´ zvyšují na 27:3 díkypřečíslení v útoku. Po této pětce se naši dostávají do hry pomocíproměněných dvou TK a snižují tak na 27:9. Dostáváme se opět nadostřel pětky kapitánem Tomášem Novosadem, lečschází nám 20cm k položení na čáru. Bohužel se opakuje nedášdostaneš. V poslední 10´tovce dostáváme 3 pětky a tak skore hodněrychle a zbytečně (místo kopu na háčko a zdržení tak ubíhajícíhočasu 2´ před koncem, rozehráváme rychlý TK bez větší podpory hráčů)narůstá na konečných 46:9. 

Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným za jejichsportovní výkon, kde byla vidět chuť si zahrát s odhodláním a sesrdcem. Se sebezapřením nastoupil Ondra Prokop ana nezvyklém místě v útoku rojník MartinŠtěrba. Díky posilám Kurkovi aMotýlovi a těším se na další utkání v neděli protiDragonu Brno.

Sami jste viděli, že jde hrát hezké ragby i s dalekolepším soupeřem, a že není na místě se podělat předem. Je třebapřistupovat s pokorou a odhodláním.

Sestava: 1. Gregůrek, 2. Hlaváček, 3.Krajčovič, 4. Motýl, 5. Kůrka, 6. Prokeš, 7. Juřík, 8.Novosád (c), 9. Láník, 10. Hejmala ml., 11. Talaš, 12. Štěrba,13. Prokop, 14. Stoklásek M., 15. Jančí

Střídali: Hejmala st., Borek,Malina, Dosoudil, Vojanec, Tvrdoň

Body: 9 TK Talaš

Bohatá fotogalerie ze zápasu ZDE !!! 

Další výsledky 1. kola extraligy:

  • Tatra vs. Petrovice 49:0 (22:0)
  • Sparta vs. Bystrc 36:9 (12:6)
  • Praga vs. Vyškov 33:23 (15:11)
  • Slavia vs. Dragon 29:16 (19:5)

Jan Tvrdoň

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace