Archiv článků

RC Praga Praha - RC Zlín 57 : 13 (33 : 3)

V sobotu 20.3. jsme hráli v Praze svůj první jarní extraligovýzápas. Na zápas jsme díky početné marodce odjížděli v kombinovanésestavě se 17 hráči.

Navíc jsme neměli náhradníky do první řady a to na takkvalitního extraligového soupeře nemohlo stačit. Také protojsme museli taktiku podřídit po většinu hrací doby obrané činnostina úkor útočení. Se zpožděním ještě dorazil JiříMotýl, který v Praze 3x zakufroval, takže jsme prvních 10minut jsme hráli ve 14 hráčích.

Ve hře nám vycházeli velmi dobře standartní situace. Našemlýny jsme vybojovali téměř všechny. Auty jsme si až na dvě vyjímkyuhráli všechny.

Velmi pozitivní byla hra v útočném rucku, kdy se nám dařiločištění a tím rychlé rozehrání a také hra s podporou. Bylijsme schopni vytvořit více fází a tím podržet míč déle na svéstraně. Na začátku zápasu jsme díky napadání soupeře brzypřicházeli o balon, chyběla lepší komunikace třetí řady a spojek.V obranných skrumážích jsme se nestačili včas přemísťovat atím vznikaly díry, které soupeř ve většině případů potrestalpoložením

Velmi špatné byly kopy a to jak obranné tak útočné, po kterýchsoupeř zakládal smrtící útoky, z kterých bodoval položením.

Taktické pokyny plnili hráči po celé utkání až namalé výjimky velmi dobře a nebýt několika nevynucených chyb (nakteré jsem hráče před utkáním upozorňoval) mohl být konečnývýsledek pro nás příznivější. Většina těchto chyb byla zapříčiněnaúbytkem fyzických sil a to nejvíce v posledních 20 minutáchzápasu kdy se  projevilo to, že jsme nemohlistřídat.

Z každé prohry se dá vzít něco pozitivního…. napříští utkání se musíme zaměřit na kvalitnější obranu ( skládání,obranné postavení a komunikaci mezi hráči ). Také musíme zlepšitkopací techniku útočníků, jelikož tzv. zákop není možnétolerovat.

Jenom doufám, že v sobotu na další utkání bude účasthojnější než počet 17. Touto cestou bych chtěl poděkovat všemhráčům, kteří odehráli sobotní utkání obzvlášť zlínskému veteránoviRadkovi Adámkovi:-)

Sestava: 1. Krajčovič, 2. Venglář, 3.Dosoudil, 4. Borek, 5. Motýl, 6. Jasnos, 7. Šulej, 8. Hejmalast., 9. Tvrdoň, 10. Jančí, 11. Stoklásek L. 12. Hejmala ml.13. Prokop, 14. Stoklásek M., 15. Talaš

Střídali: Adámek, Kotík M.

Body: 5P, 6TK, 2KPP Talaš

Martin Kotík

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace