RC Havířov - RC Zlín 23:12 (10:0)

Zlínští ragbisté i přes mohutný tlak prohráli.

Předehrávané utkání z 10. května jsme začali smolným výkopem,jenž odstartoval soupeřův nápor který vyústil v položenou pětku jižve 3. Po serii hrubek byl na nás zapískán TK, kopnutý míč seodrazil od tyčky, kde náš hráč jej podběhl a soupeř si přišel probody. Po dalších 5´jsme dostali druhou pětku, když z maulu jsmenedokázali pokrýt soupeře v postavené obranné linii. Nesloženíjednotlivce mělo za následek proběhnutí naší linií a položení dalšípětky. Toť stav pro domácí 10:0. Od této chvíle se naši borciusadili ve "22" soupeře a po celou dobu první půle domácítým k ničemu nepustili. Havířovští se v těchto fázích utkání pouzebránili a nedostali se vůbec za půlící čáru. Bohužel pro nás tentotlak ubránili. Nám se opět nedařilo z vytvořeného tlaku cokolivzískat. Přes několik předhozů a vypadnutých míčů v poslední fáziútoku po špatně provedené dropy. Jakoby nám scházel klid a štěstí vkoncovce. Jenže štěstí se drží připravených. To se o naší koncovceříci nedá. Po několika fázích roje kdy už chybí jen ta poslední(proniknout ze 2m do pětkoviště) si vezme míč jeden jediný hráč abez podpory se snaží probít skrze hráz soupeřovy obrany. Kdyby sipočkal na spoluhráče a snažili se to spíše protlačit. Bohuželtímto, vzhledem k dalšímu vývoji, jsme si prohráli celé utkání.

Ve druhé půli jsme se pokusili navázat o hru z první půle. To senám už ale nedařilo. Souvislý tlak jsme si už nevytvořili. Nadějinám však dala mlýnová spojka po samostatné akci. Položením pětkyjsme snížili na 10:5. Bohužel KPP skončil na tyči. Hned z výkopuovšem za technickou chybu je na nás nařízen TK, čímž soupeř zvyšujena 13:5. Pak nám dávají domácí v dalším průběhu ještě dvě pětky postejných chybách naší obrany. Z mlýnu po zavřené straně jdouhavířovští do přečíslení, když zaspává naše třetí řada (rváček).10´ před koncem snižujeme po kopu do hřiště a vynikajícím presingusoupeře položením druhé pětky na 23:10. KPP byl proměněn a určiltak konečný výsledek 23:12. V závěru jsme bohužel dostali ještě ŽK(Novosád) za opakovaný přestupek proti pravidlům, tak jsmedohrávali ve 14.

Hodnocení: Rozdíl ve skore není vysoký, vesvé podstatě odpovídá výsledku první půle. Domací nás dle méhonázoru nepřehráli. Bohužel pro nás však dokázali položit dvě pětkyze dvou akcí. My jsme měli šanci za šancí po dobu 30 minut a nic ztoho. Pramení to z toho že to chceme urvat za každou cenu i když jeten hráč sám bez podpory. Měli jsme skvěle zahrané auty a myslím žese nám vyplatila změna systému. Oproti minulým sezonám je tonádhera se na ně dívat.

O mlýnech snad jen tolik, musím zhodnotit výkon rozhodčího.Chtělo by to delegáta, jenž by hodnotil výkon hlavního sudího.Nepochopím otáčení mlýnu od první minuty až do konce zápasu bezpovšimnutí sudího. Pokud se mlýn nepohne z místa a jen se otočíkolem středu osy, tak je tam dle mého názoru jasný úmysl točení. Akdyby viděl práci nohou jak si šlapou do bočního směru, no ...Musel by se však asi dívat. Jinak tento problém nemá nic společnéhos naší nemohoucností položit pětku. Snad jen ty otočené mlýny předpětkovištěm soupeře. Ty kdyby se netočili. Ale jsou to jen kdyby.Velkou pochvalu bych složil našim útočníkům. Hodnocení nejlepšíhohráče by si zasloužil TEN, KTERÝ DOSTAL ŽLUTOU KARTU.Bohužel za tu žlutou nehodnotím nikoho.

Každopádně jsme odehráli dobrý zápas se špatným koncem(tak jako Nový Zéland proti Francii). Příště to snadvyjde.

Sestava: Stoklásek J., Petřík, Krajčovič,Hejmala st., Šulej, Prokeš, Juřík, Novosád, Láník, Zapletal,Pobjecký, Najman, Prokop, Stoklásek L., Jančí

Střídali:Křemének, Dosoudil, Borek, Polášek, Adámek

Body: Láník 5P, Stoklásek J. 5P, Zapletal2KPP