RC Brno Bystrc - RC Zlín 61:6 (21:6).

V prvním kolle I.ligy ragby nestačili hráči RC Zlín na RCBystrc. Zde jsou postřehy trenéra Honzy "Staři Tvrdoně.

V první půli jsme cca do 25 min drželi sesoupeřem krok, vytvořili jsme si i šance na skórování, čemužodpovídal i výsledek 7:6 pro domácí. Souhra roje a útoku fungovaladobře , ale nutno podotknout že od začátku utkání zde chybělináběhy rojníků do druhých útočných vln za účelem rozbourání obrany.Míče jsme prakticky posílali okamžitě z prvního rucku do útočnéformace. Chyběla zde podpora hráče nesoucího míč, a přesto že jsmesi říkali před utkáním že chceme hrát na několik fází s neustáloupodporou nabíhajících hráčů tak jsme to nedodrželi. Totonedoplňování se v podpoře míče při útoku se ukázalo jako velkýproblém po celý zbytek utkání, kdy jsme začali zrtácet naše míče uži v prvně založeném rucku. To bylo zapříčiněno špatným čištěnímsloženého hráče (včasná podpora) čehož bylo důsledkem i několiktrestných nařízení proti nám za hraní na zemi složeného hráče. Kdyžpřipočtu špatný neboli skoro žádný posun obranné linie jak dopředutak do boku došlo k navýšení skóre na 21:6 do poločasu.

Projevili se zde i neduhy nefunkčnostizadáka s křídli, když křídelní hráči absolutně nevěděli kde majípři obraně vykrývat své prostory – z toho pramenili individuálníchyby nechycených míčů přímo ze vzduchu.

Ve druhé půli už hráli pouze brněnští.Našemu týmu přestali jít autová vhazování, kdy jsme nebyli schopnivhodit rovně do uličky. Pokud nemáme míče ani ze standardníchrozehrávek, tak se hrát nedá. Co se týká mlýnů, tak ty jsme hrálipod tlakem už od první půle.

Další problémy nastaly při bráněníprotlačovaných autů soupeře. Z těchto nám položili ve druhé půličtyři pětky. Až při čtvrté jsme konečně pochopili že bránění těchtostahovaných autů se dá bránit včasným svázáním a přetlačenímsoupeře v okamžiku kdy skokan dopadne na zem. Bohužel když došlo krozbourání prvotního shluku hráčů soupeře, nikdo již nereagoval navytočení dvou hráčů s míčem do boku a nechali jsme je znovuvytvořit moul, který již nešlo zastavit.

Skóre tak jenom narůstalo na naší straně.Náš útok neměl za druhý poločas jediný míč.

Čekal bych více i od kapitána, abypřemýšlel za hry co nám jde a co ne a reagoval tak svými pokyny nahru. Příkladem může být rozehrávání trestných kopů. Pokud nemámeauty ani mlýny tak jsme ke klasickému rozehrávání TK mělipřistoupit dříve.

Čeká nás hodně práce – podpora hráče smíčem, auty, mlýny, obrana – zde jsem čekal po trénincích naaktivní bránění více, bohužel tak nějak jsme zapomněli vybíhat arozbourávat útoky soupeře v jejich počátcích.

„Hráli jsme dneska tužku“ , tak jak pronesljeden z hráčů, bohužel. Je nutné si to uvědomit a začít hrát příštěs větším zápalem a chutí získat míč.

Tomáš "Kukačka" Novosád připojilčasový průběh hry a sestavu RC Zlín:

3 min. - chyba v útoku, přečíslení 7:0

10 - kop na bránu Smiřa 7:3

18 - kop na bránu Smiřa 7:6

20 - po autu bystrce míč do útoku a po lajně skoruje bystrc14:6