RC Brno Bystrc - RC Zlín 28:15

V neděli jsme hráli na půdě lídra naší ligy v Brně Bystrci.

Zápas začal výborně, hned v 1 minutě vedeme 0:5. Po předhozusoupeře v obraném pásmu využíváme výhodu a pětku na křídle pokládáMiroslav Jančí. Po sporném autu a následném TKsnižuje soupeř na 3:5. Po dalším TK soupeř vede 6:5. Hra jevyrovnaná a také my využíváme TK a ujímáme se vedení 8:6. Těsněpřed koncem poločasu dostáváme pětku, kdy jeden hráč soupeře přejdev útoku přes několik našich bránících hráčů. Poločas jetedy 13:8.

V 2 poločase zatlačíme soupeře v jejich dvaadvacítce a pokládámepětku, bohužel není hlavním rozhodčím uznána. Naštěstí držíme územípomalými nesenými balony  a další pětka už platí, kdy se dobrankoviště proháčkoval Tomáš Kotík a po úspěšnékonverzi vedeme 15:13. Běží asi 50 minuta zápasu. Bohužel musímepro zranění postupně vystřídat 7 hráčů a to se projeví na naší hře,kdy někteří hráči hrají na daném postu poprvé, nebo vůbec poprvénastoupili. Toho bohužel tak vyspělý a zkušený tým jako je Bystrcdokonale využije (2 pětky s jedním prokopem a TK) a zápas otačí vesvůj prospěch.

Za zmínku stojí ještě naše akce ke konci utkání kdy nám soupeřzabrání ve skorování na brankové čáře a tím také v získáníbonusového bodu za prohru o méně 7 bodů.

Z mého pohledu se velmi zlepšila hra v roji v rucku,kolem rucku. Trochu to skřípe v útoku, kde je jen otázkou času, kdyse zapracují nováčci v sestavě. Zde jsou chyby vždy vícevidět. Dále jsme byli schopni ubránit protlačované auty amauly soupeře.

O solidní výsledek nás připravili hrubé individualní chyby alepší fyzická připravenost soupeře, která byla v závěru hodněznát.

Sestava: 1. Bolla, 2. Kovářík, 3. Krajčovič, 4.Dosoudil, 5. Hnilo, 6. Stoklásek L., 7. Juřík, 8. Novosád, 9.Kotík, 10. Jančí, 11. Dzurus, 12. Hejmala ml., 13. Najman, 14.Chudárek, 15. Stoklásek M.

Střídali: Horák, Gregůrek, Gregorovič,Zaoral, Brdušík, Mrlík, Vojanec

Body: Jančí 5P, Kotík T. 5P, Jančí 3 TK +2 KPP

Všem děkuji a připomínám, že se hrají ještě 2 velmidůležité zápasy (31.10. ve 14 hodin na Slovanu a 6.11. ve 13 hodinv Ostravě).