Ragbyový víkend ve Zlíně 1/3

Víkend 8. - 9.11.2008 patřil na našem hřišti RC Zlín ragbyovémládeži. Do Zlína přijely dva polské týmy z Chorzowa, resp.Bytomi.

V sobotu se konal turnaj mladších žáků (více od trenéra MŽ najiném místě) doplněný dvěma odpoledními utkáními starších žákůZlína s Chorzowem a pak i s Bytomí.

Klub Chorzow se v neděli zúčastnil mimo soutěž i pravidelnéhoturnaje Oblastního přeboru Moravy starších žáků, a tak se sobotníutkání Zlína s tímto soupeřem započítalo do tabulky.

Po dohodě trenérů se zápas hrál na 2 x 20 minut. Brzo po začátkuv 6´ RC Zlín dostává první pětku po klasickém nešvaru našich žáků -nesložení soupeře našimi útočníky. Nutno však poznamenat, že tentoproblém je rozsáhlejší - bohužel tak 70% hráčů v našem týmu sebojí skládat a ten nebojácný zbytek na obranu soupeřenepostačuje.

V 10´ se nám podařilo vyrovnat důrazným Havlíkem po našem TK 7mpřed brankovištěm. Naše posila Jarda Doležel pak proměnil i KPP na7:5.

Ve 12´ se však opakovala situace se špatnými či vlastně žádnýmiskládkami a přes útok soupeř zvyšuje na poločasových 7:10.

Ve druhém poločase pokračovala bitva o území víceméně mezi oběma22m. Do brankoviště soupeře se však ve 28´ podařilo proniknoutnašemu Radkovi Holbovi opět po rozehraném TK. A Jarda opět navýšilkopem po pětce na 14:10. Tento stav vydržel až do poslední minutyutkání, kdy rozhodčí při našem autu nahlásil poslední akci. MichalMrlík si před vhozením mával míčem za hlavou, což rozhodčí posoudiljako fintování a nařídil volný kop proti nám. Polský hráč rozehrála od autové čáry běžel šikmo k praporku u protější autové čárypodél asi sedmi hráčů naší obrany, kteří však spíše ustupovali nežvybíhali. A tak jsme z poslední akce dostali pětku potvrzenoui KPP. Zlín - Chorzow 14:17. Body ZL: Havlík, Holba po 5(P), Doležel 4 (2xKPP).

Na závěr sobotního programu se konalo utkání Zlínas Bytomí na 2 x 10´ v deseti hráčích na každé straně, kdysoupeře posílily zlínské holky. A byla to právě jedna z nich -Andrea, která ve 3´ důrazně prošla naší obranou až podklacky. V 6´ se podobný kousek podařil Jardovi Doleželovi -5:5. V 10´ pak po křídle unikl i Vojta Skovajsa a stanovilpoločasový stav 10:5.

Po přestávce ve 13´ položil pětku Radek Holba a Jarda navýšil naúspěšným KPP na 17:5. Tři minuty před koncem naši hráči včasnezareagovali na rychlé rozehrání soupeřova TK, který tak upravil is KPP na konečných 17:12. Body ZL: Doležel 7 (P,KPP),Skovajsa, Holba po 5 (P).