Prohra mužů v Přelouči

Utkání 4.kola I.ligy Přelouč – Zlín se hrálo v rámci oslav40.výročí založení domácího klubu.

RC Přelouč – RC Zlín 52:22 (33:15).

Naši ragbisté začali dobře a v 9´ jsme vedli 0:8. Nejprveproměnil trestný kop Jan „Smířa“ Smiřický ze soupeřovy 10m, pakpoložil svou první pětku David Končák, když předtím získal míč Jan„Polda“ Horák na vlastní 22m a následný protiútok byl úspěšný.Smířa přidal kop po pětce. Pak však začal úřadovat domácí tým apředevším svým rychlým a kreativním útokem nás začal přehrávat ačtyřmi pětkami otočil stav na 33:8. V závěru poločasu porychlém rozehrání trestného kopu a následných několika ruckáchupravil Petr „Žufan“ Juřík pětkou a Smířa konverzí na 33:15.

Po sedmi minutách druhého poločasu jsme ještě korigovali stavutkání na 33:22, když po zisku míče z přeloučského mlýnuputoval míč na křídlo a David Končák položil svou druhou pětku.Smířa při KPP byl úspěšný. Pak jsme však zase obdrželi další třipětky a soupeř odskočil na 52:22. Naše snaha o čtvrtou bonusovoupětku už vyšla naprázdno, i když k ní bylo velmi blízko, alenáš předhoz znamenal závěrečný hvizd rozhodčího Bednaříka. Počtyřech letech do sestavy RCZ nastoupil v průběhu utkání Jan„Stařa“ Tvrdoň na postu mlýnové spojky a docela to fungovalo… Ještěje samozřejmě třeba trochu zapracovat na fyzické kondici, StařoJ.

Muži RC Zlín v tomto utkání bojovali, nicméně jesráželi technické chyby jako zbytečné předhozy či nepřesné kopy dorukou soupeře místo do autu, ale především opět nedůsledné skládky!Po nich jsme dostali laciné pětky, což postupně sráželo relativnědobrou herní pohodu v zápase.

Body RCZ: Končák 10 (2P), Smiřický 7 (1TK,2KPP), Juřík5(P).

Pětky: 7:3.

Sestava RCZ: 1 Horák, 2 Kocháň, 3 Krajčovič, 4 Smiřický,5 Minárik, 6 Hubáček, 7 Juřík, 8 Holba, 9 Končák, 10 Láník©, 11 Talaš, 12 Hejmala ml., 13 Prokop, 14Gregor, 15 Stoklásek M.

Střídali:Tvrdoň, Jasnos, Warzel, Drábek,Vojanec.

Rozhodčí: J. Bednařík.

Příští víkend je volný, další kolo I.ligy odehraje RC Zlín nadomácím hřišti 12.10.2014 proti Bystrci.