Horák, Kocháň, Láník, Smiřický, Hubáček,Novosád, Juřík, Holba (C), Hejmala, Končák, Pektor, Prokop, Zaoral,Dvořák, Navrátil

Střídající:

Drábek, Dittrich, Kotík, Špaček

Průběh utkání:

Vedení se ujali jako první domácí po našemnesložení v 11 min – 5:0. Pak na dlouhou dobu bylo vidět ragby, kdeobě strany udělali velké množství nevynucených chyb – předhozy připříjmu míče. Až ve 31 min jsme položili pětku po krásné akci útokua ujímáme se vedení díky proměněnému kopu po pětce 5:7. Bohuželtěsně před koncem poločasu dostáváme pětku opět po nesložení okolorucku před trojkovištěm (zde nám chyběla obrana rucku – strážce,blok – a nedošlo ani k posunutí obránců). Poločasové skóre 10:7 prodomácí.

Ve druhé půli pokračuje ragby s velkýmmnožstvím chyb na obou stranách, nicméně se nám podařilo otočitskóre v náš prospěch po úniku kolem autové čáry a ujímáme se vedení10:12. Tento stav trval až do 53 min, kdy se domácím podařilo dátpětku opět z rucku před naším trojkovištěm a s kopem po pětce tobylo 17:12. V 60 min dostáváme další pětku z mlýnu po zavřenéstraně a prohráváme 22:12. V 69 min zahráváme aut, ale po přehozenívšech hráčů se ujímá míče soupeř a pokládá další pětku a zvyšujevedení s proměněným kopem na 29:12. Skóre uzavírají domácí ještějednou pětkou po protlačeném autu na 34:12.

Body:

Prokop 5

Kocháň 5

Novosád 2

Zhodnocení:

V první půli jsme díky vlastním chybám(zpracování míče a nepřesné přihrávky) přišli o několik možnostíproniknout již otevřenou obranou soupeře a položit tak pětku.

Ve druhé půli od 60 min změnili domácí taktikua začali hrát ragby s nabíhajícími spoluhráči a přihrávkami vkontaktu. Tím nás začali přehrávat a dostávali se tak hluboko knašemu trojkovišti. Zde pak využili zkušeností a těžkých rojníků,kdy nám položili 3 pětky – jednu z mlýnu, druhou z autu a třetí zrucku. Nám ve druhé půli bohužel totálně odešla hra standardníchsituací (mlýny , auty). Bez vyhraných standardek se hrát nedá. Nášútok se nedostal za druhou půlku v podstatě k míči, a když už jsmeho tam rozhodili, tak i přes pokyn hrát rukama, se našel někdo, kdodo míče kopl a daroval ho tak zase soupeři.

K tomu bych dodal asi tolik, že bez docházky natréninky v rámci přípravy se těžko teď bude dohánět manko v nácvikuautových vhazování a tlaku ve mlýnech.

Bohužel nám v tomto utkání citelně chybělizranění hráči a také hráči, jež se zúčastnili reprezentačního srazuSlovenska. Další zůstali doma z jiných důvodů a nás tak bylo o 8méně.

Nicméně mám osobní dojem, že v odvetě tohavířovským vrátíme i s úroky.