Archiv článků

Prohra mužů s Ostravou

Ve 4.kole I.ligy ragby nestačil RC Zlín na velmi dobře hrajícíTJ Sokol Mariánské Hory.

RCZlín – TJ Sokol Mariánské Hory 8:69(8:52).

Již v prvním poločase bylo rozhodnuto o vysoké výhřeOstravy. Soupeř nám svým kvalitním výkonem téměř nicnepovolil, naši hráči propadli ve hře jeden na jednoho a topředevším v obranné činnosti.

 V utkání jsme sice již ve 2´ vedli3:0 proměněným trestným kopemSmiřického, ale ve 4´ po autu soupeře v naší22m soupeř rozehrál na útok, kde naše obrana nechala velký prostork průniku přímo pod háčko – 3:7.

V osmé minutě jsme v ostravské 22m měli míčv držení, ale přihrávku L.Stokláska vypíchljeden ze soupeřů a přes celé hřiště si doběhl pro body. Takovévypichovačky se sice v ragby stávají, ale nám se to přihodilojiž podruhé ve dvou posledních zápasech! Svědčí to jednak onedostatečném čtení hry (postavení soupeře) a jednak o malé hloubcenaší útočné linie, kdy pak hráči přihrávají těsně před soupeřem. Potéto pětce, za stavu 3:14, se našim hráčům ve 12´ještě podařilo Vaškem Talašem po získaném ruckutaké položit pětku, konverze Smiřického ale byla neúspěšná –8:14.

Pak však již hru zcela ovládla Ostrava, které jsme to usnadnilinašimi velmi špatnými skládkami…

Ve druhém poločase naši hráči aspoň zabojovali a nenechaliOstravu tak snadno navyšovat skóre. Přesto je celkový poměr pětekděsivý - 1:10.

I přes tuto prohru však trenéři svému mladému týmu,oslabenému navíc několika zraněními, stále věří a očekávají, že sebrzy výkony, výsledky a hlavně nálada v týmu zlepší.

Body RC Zlín: Talaš 5(P), Smiřický3(TK).

Sestava ZL: 1 Horák, 2 Zemanovič, 3 Ulbricht, 4 Smiřický, 5Krajčovič, 6 Juřík, 7 Láník ©, 8 Hejmala ml., 9 Adamec, 10L.Stoklásek, 11 Doležel, 12 Talaš, 13 Prokop, 14 Szekely, 15Jančí.

Střídali: Končák, Kocháň, Pektor, Drábek, Brdošík.

Do hry nezasáhl: Kotík

Rozhodčí: J.Bednařík

Trenéři ZL: Martin Kotík, Dan Chytil

Tento víkend čeká zlínské hráče utkání pravdyv Olomouci. Náš příští soupeř také zatím nevyhrál, takže tobude oboustranný souboj o první vítězství v soutěži. Výkoputkání RC Olomouc – RC Zlín jev neděli 28.10.2012 ve 14 hodin.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace