Archiv článků

Prohra mužů doma s Petrovicemi

Do utkání nastoupily dva týmy ve tmavomodrých dresech, takže popěti minutách hry muselo hostující mužstvo „změnit garderobu“.

RC Zlín jako domácí tým oznámil soupeři v hlášence svoubarvu dresů, což patrně Petrovicím uniklo a také přijelis dresy stejné barvy.

RC Zlín – RK Petrovice 7:31 (7:19).

Našim ragbistům tradičně „utekl“ začátek utkání a ve 22 minutáchhry znovu obdrželi tři pětky. Přičemž při první z nich mohlahrát svou roli právě stejná barva dresů. Hned v 5´ se naši hráčisnažili vynést míč ze své 22m (byť pokyny trenérů pro hru bylyjiné…) a přihrávku Ondry Prokopa vystihl soupeř. Pak rozhodčínařídil soupeři výměnu dresů, takže jsme jim půjčili naši náhradníbílou sadu. Ve 12´ náš odkop z obranného území skončilv rukou soupeře a po jeho nesložení tento hráč prošel ažk našemu brankovišti. Po dalších 2 až 3 ruckách jsme dostalidruhou pětku. No a ve 22´ měl soupeř mlýn na naší 10m, ze kteréhoprošel vazač až do brankoviště pod bránu – 0:19. Teprve v 37´jsme bodovali i my, když jsme získali míč po rucku na útočné 10m,rozehráli ho na útok a po kříži pronikl DavidKončák také až pod bránu, s kopem po pětceJana Smiřického jsme snížili na 7:19.

Ve druhém poločase byla již hra vyrovnanější, nicméně se našimhráčům nepodařilo upravit stav. A to ani z trestného kopu na22m naproti bráně, když se hráči rozhodli kopnout do autu, ale autztratili… Až v 55´ po další naší nedůslednosti v obraně apřestupku proti pravidlům kopl soupeř míč do autu. Po tomto autuzaložili maul a protlačili jej až do brankoviště – 7:24. Asi desetminut před koncem jsme doráželi na brankoviště Petrovic, aleani několik rucků v těsné blízkosti brankové čáry jsmenedokázali proměnit v pětku a akce skončila naším předhozem.V samotném závěru nás do podobné situace dostal soupeř a přisnaze zastavit posledního hráče provedl Luboš Stoklásek vysokouskládku, což „ocenil“ rozhodčí trestnou pětkou.

Přestože muži RC Zlín v tomto utkání docela dobřevybíhali proti soupeři v obraně, nakonec většinou zklamaliv duelu 1 vs 1 a nechali si „svého hráče“ vymanit se zesevření a uniknout několik metrů.

Body RCZ: Končák 5 (P), Smiřický 2(KPP).

Pětky: 1:5.

Sestava RCZ: 1 Horák, 2 Hubáček, 3 Kocháň, 4 Hejmalaml., 5 Smiřický, 6 Minárik, 7 Juřík, 8 Holba, 9 Tvrdoň, 10Láník ©, 11 Pektor, 12 Řihák, 13Prokop, 14 Končák, 15 Stoklásek L.

Střídali: Navrátil, Warzel, Vojanec. Do hrynezasáhl Stoklásek M.

Rozhodčí: V.Kohout.

Fotogalerie Tomáše Novosáda z utkání ZDE, celéjeho stránky zde.

Příští utkání hraje RC Zlín opět doma ve Zlíně, tentokrát všakjiž v sobotu 1.11.2014 ve 14 hodin protiTatře „B“.