Archiv článků

Přebor Moravy starších žáků U15 v Havířově

V neděli jsme odcestovali v oslabené sestavě doHavířova. Nejel s námi trenér Miroslav Vacula a na střídáníjsme měli pouze jednoho hráče tak jsme jen doufali, že se nikomunic nestane a že turnaj odehrajeme a zvládneme v pohodě.

Naše výsledky:

RC JIMI Vyškov – RC Zlín 0:24
body za RCZ – Marek Jandouš (5), Adam Blaha 14 (2x5 + 2xKPP), AdamDolanský (5)
Kluci zřejmě vědomi si toho, že je to poslední turnaj jarní části aže Vyškov také není ve své nejsilnější sestavě, vlétli do zápasuvelmi útočně a hned z kraje Marek Jandouš položil pětku, kteránám dodala ještě více energie a do půlky jsme již vedli 12:0.V druhé půlce jsme provedli střídání, aby si zahráli všichni.Kluci hráli velmi útočně a bránili obětavě, což vedlo k dalšímbodům a zaslouženě jsme vyhráli.

RC Dragon Brno – RC Zlín 12:12
body za RCZ – Josef Šustek (5), Adam Blaha 2 (KPP), Marek Jandouš(5)
Do zápasu jsme nastoupili asi po 5 min. přestávce po zápasus Vyškovem. Kluci byli nabuzení předchozí výhrou, ale nášskoro již tradiční soupeř se nechtěl dát. Po krásné akci sepodařilo Jožkovi Šustkovi položit pětku  a když dal Adam Bláhakonverzi  tak se hra trochu zklidnila. V druhé půlce námale soupeř po naší chybě položil pětku, náš náskok byl rázem téměřpryč a vše začalo od začátku. Marek Jandouš nás ale opět dokázaltrochu uklidnit, když položil další pětku. Bohužel se tentokrátz těžkého úhlu nepodařila konverze a tak v samotnémzávěru po naší další hrubce, kdy si naši hráči dávali přednost, sesoupeři podařilo projít a položit nám pětku. Pak už nám jen zbývalodoufat, že se brněnskému hráči nepodaří z těžkého úhluproměnit konverzi, ta se podařila a zápas skončil nerozhodně.

RC Zlín – RC Havířov 5:31
body za RCZ – Jan Kozubík (5)
Domácí Havířov byl ve velmi silné sestavě, jednalo se vlastně ospolečenství hráčů z Olomouce, Ostravy a Havířova. Naši hráčiuž byli docela unaveni a i trochu dotlučeni. Museli jsme hybnout ise sestavou, nastoupili jsme bez Marka Jandouše, ale bohužel seukázalo, že bez něj to nepůjde a Marek musel do hry. Kluci bránilize všech sil, ale dařilo se nám jen za největšího úsilí bránit asami jsme se nedokázali dostat do nějaké větší akce. V druhépůlce už nebylo co ztratit a kluci hráli s takovou obětavostía úsilím, a šli po bodech, až to bylo téměř neuvěřitelné. Všichni bez rozdílu hráli snad to nejlepší co v nich bylo abyaspoň jednu pětku položili. Jejich úsilí bylo v samém závěruodměněno a Honza Kozubík položil zaslouženě pětku. Následnákonverze z těžkého úhlu se již nepodařila, ale to už klukůmnevadilo. Kluci byli spokojeni, že byli vlastně jediní, kdo dokázaldát body Havířovu.

Výsledky přeboru v Havířově:
Havířov – Dragon 38:0
Vyškov – Zlín 0:24
Dragon – Zlín 12:12
Havířov – Vyškov 36:0
Vyškov – Dragon 12:12
Zlín – Havířov 5:31

Závěrečná tabulka přeboruv Havířově:
1. RC Havířov
2. RC Zlín
3. RC Dragon
4. RC JIMI Vyškov

Závěrem bych chtěl všem hráčům poděkovat za obětavou a bojovnouhru, kromě dvou chyb, které nás stály body proti RC Dragon, hrálivšichni výborně a s plným nasazením. Kluci velmi kvalitněnavázali na výkon ze Zlína. Do hry se dostal i náhradník TomášZrník ( mladší žák) a myslím, že si všichni dobře zahráli.Poděkování Marku Jandoušovi a Janu Kozubíkovi, kteří se za neúčastitrenéra zhostili na výbornou funkcí motivátorů a starali se i orozcvičení před zápasy.

Sestava RC Zlín:

Adam Blaha, Matěj Soukup, Martin Kovář, Jan Hýža, Jakub Krajča,Jan Kozubík, Marek Jandouš, Michal Vaculík, Adam Dolanský, DavidSluštík, Martin Vyoral, Josef Šustek

Střídal: Tomáš Zrník (mladší žák)

Foto na http://souma.rajce.idnes.cz/20140518_Rugby_U15_v_Havirove/

Marek Soukup a Aleš Vyoral

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace