Archiv článků

Pozdrav z Austrálie

Po několika letech znovu posíláme všem milovníkům rugby osobnípohled na rugby v Austrálii.


Valentýn a rugby, o tom se nám ani nesnilo. A stal se zázrak - vden Svatého Valentýna se konal zápas super rugby REDS x REBELS.Bylo to po několika letech poprvé co REDS hráli opět na svémdomovském Ballymore....... a my jsme byly znovu u toho.
Brány stadionu v Ballymore se otevřely již ve 14.30 hod. a jakovždy, byly před hlavním zápasem dva předzápasy mladší kategoriehráčů. My jsme tentokráte nenechaly nic náhodě a zakoupily sivstupenky již v předprodeji, abychom seděly hned vedle lavičekstřídajících hráčů. Za tři roky, co jsme "naše" Redsneviděly, objevily se nové tváře a také nový trenér, když jejichpůvodní trenér Ewen McKenzie zřejmě zůstal pouze jako trenérWallabies a své místo přenechal novému trenérovi RicharduGrahamovi. Po úvodním dobrém nástupu "červení" jakobyzvolnili a i když si myslíme, že měli navíc, zůstal jen rozpačitývýsledek prohry 18:13. Vypadali být unavení a napjatí již předzápasem, no nevíme co tomu předcházelo. Ve hře se zaskvěly výkonyhráčů zvučných jmen známých z Wallabies - kapitán James Horwill,Quade Cooper, Will Genia, Saia a Anthony Faingaa.... ale takénesmíme zapomínat na ostatní hráče, neboť hra je výsledkem celéhotýmu. Tento výsledek poznamenalo několik zraněných na straně REDS.Jako nejhorší vypadal Quade Cooper, který byl odnesen se zpevněnýmkrkem na nosítkách........... ale naštěstí, vše dobředopadlo.

O přestávce hráli nejmenší ....... jsme rády, že také my máme tutokategorii a tímto je zdravíme a doufáme, že jim láska k rugbyvydrží celý život ! :0)

Po zápase jsme využily příležitost, která se často neopakuje a toje možnost potkat se osobně s hráči. Také my jsme toho s nadšenímvyužily a podařilo se nám vyfotit se s několika z nich .. ....jednu s kapitánem James Horwillem posíláme.
Odcházely jsme až když nastoupila četa, uklízející hodně zaneřáděnýstadion......... byl to opravdu zážitek na celý život.

I. a N. Zbrankovy, ještě nyní v Brisbane

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace