Archiv článků

Poslední turnaj mladších žáků

Teprve v neděli 23.6.2007 ukončili sezónu také mladší žáci. Naturnaj do Havířova sice nepřijel čerstvý přeborník ČR tétokategorie RC Vyškov ani Dragon Brno, ale zásluhou polského klubuCzarni Bytom se stal turnaj mezinárodním.

Mladší žáci Zlína odjeli do Havířova v 15 hráčích, takže jsmemuseli zaimprovizovat s dopravou a k minibusu přidal své osobníauto p. Jiří Gregor. A to ještě zůstalo doma pár marodů či hráčůbez omluvy.

V úvodu RC Zlín odehrál vyrovnané utkání s domácím RC Havířov, alepo poločasovém vedení nakonec podlehl soupeři 1:2. Body ZL:Rašťák.
V dalším zápase proti polské Bytomi, posílené o pár hráčů zOstravy, jsme podlehli 1:4, protože hráčům dělala problémy hlavněobrana a její základní prvek - skládání. Na tomto budeme muset předpříští sezónou zapracovat. Body ZL: Rašťák.
Ve vloženém utkání mimo turnaj se naši kluci utkali s ostravskýmiMariánskými Horami C. Toto družstvo tvořili převážně hráčipřípravky, které z motivačních důvodů doplnili také dva jejichstarší žáci. Tito svou roli dokonale plnili a byli tahounyostravského "céčka", takže nad námi vyhráli 4:0.
Turnaj jsme dohrávali s Mariánskými Horami A a B. Favorit apozdější vítěz Mar.Hory A nás vceku snadno porazil vysoko 9.0, kdyžjsme krok trochu drželi jen v prvním poločase.
V utkání s Mar.Horami B však hráči RC Zlín předvedli, že taky umějíhrát ragby a poslední družstvo turnaje nakonec smetli 6:0.Potěšitelné je, že předvedli v tomto zápase důraz a dravost, beznichž to v ragby nejde. Takové výkony by měli předvádět i v duelechse silnějšími mužstvy. O body Zlína se postupně podělili hráčiJakeš, Zavadil, Pavel Daubner, Babáček, Navrátil a Rašťák.

Vzhledem k tomu, že družstvo mladších žáků bylo vytvořeno adoplňováno po Novém roce, můžeme být s jeho účinkováním v jarníčásti sezóny spokojeni. Po prázdninách většina z nich přechází dostarších žáků, takže musíme družstvo mladších žáků znova doplnitnovými hráči, abychom byli schopni k turnajům nastupovat vdostatečném počtu. Proto vyzývám všechny hráče Zlína, aby přivedlik ragby své mladší kamarády!
Stávajícím mladším žákům přeji pěkné prázdniny, ať načerpají sílynejen do nového školního roku, ale hlavně do nové RAGBYOVÉ SEZÓNY2007 / 2008 !!!

Připomínám jen, že o prázdninách jsou dobrovolné tréninky (vyjmaprvního červencového týdne, kdy je hřiště uzavřeno díky soutěžihasičů) a naplno bychom měli začít trénovat ve druhé poloviněsrpna.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace