Poslední podzimní turnaj mladších žáků v Ostravě

Značně oslabeni o hráče, kteří navštíviliv Cardiffu test match Wales – Austrálie, odcestovali žáci RCZlín U10 a U12 do Ostravy.

V obou kategoriích jsme měli přesný počethráčů bez náhradníků, tj. osm v U10 a devět v U12.

U12

V sestavě Zlína nastoupili tito hráči:Ondra Doležel, Tomáš Přibyl, Jan Šperka, Martin Ondroušek, TadeášVyvlečka, Robin Kolínek, Tobiáš Pátík ©, Bára Milinková, AdamDubský.

Sedm týmů bylo rozděleno do dvou skupin. RCZlín byl ve skupině A spolu s Havířovem, Mariánskými Horami aDragonem Brno. Hrálo se 2x 6´.

Zlín – Havířov 2:2 (1:0). Vevyrovnaném utkání jsme sice vyhráli první poločas, ale pak soupeřdokázal utkání otočit. Ale Zlíňáci zabojovali a těsně před koncemzachránili aspoň remízu. Body ZL: Tobiáš, Adam.

Zlín – Dragon 3:2 (0:1).Další utkání jako na houpačce. Dragon vedl v poločase, našipak kontrovali dvěma pětkami, avšak Dragon vyrovnal a v závěru měli trochu převahu. Avšak po dragonském mlýnu jsme dostali soupeřepod tlak a Tadeáš si pokopl míč, který dosprintoval a přikleplv brankovišti – 3:2 a konec! Toto utkání, ostatně jako celýturnaj, se Tadeášovi zvláště povedlo, položil všechny zlínsképětky! Body ZL: Tadeáš 3x.

Zlín – Mar. Hory 1:2 (1:1).Turnaj jsme měli skvěle rozehraný a mohli jsme i vyhrát svouskupinu. Avšak tato skutečnost možná naše hráče trochu „zaskočila“a utkání nezvládli… Vedli jsme sice pětkou Tadeáše, ale Ostravavyrovnala. No a v poslední akci utkání jsme nedokázali složitsoupeře, který prošel mezi čtyřmi našimi hráči. Body ZL:Tadeáš.

Ve skupině jsme tedy skončili až třetí a hrálijsme tak o 5.místo s Olomoucí.

Zlín – Olomouc 1:2.V utkání jsme opět vedli, ale jako v tom předchozím jsmesoupeři dovolili zápas zvrátit ve svůj prospěch. Body ZL:Tobíáš.

Sice jsme nakonec obsadili až šesté místo, alemusím hráče pochválit, že i v oslabené sestavě, bez možnostistřídat, turnaj nevypustili a odehráli ho se ctí!

U10

Poslední turnaj podzimu v Ostravěodehrály naše U10 bez tradičních opor týmu: Bárta, Karolíny, Ferdya Jirky (trenéra, který hájil s Ferdou naše barvy veWalesu)

Nastoupili jsme v 8 hráčích bezmožnosti střídání v sestavě: Adam, Beata, Mikuláš, Ondra,Pavel, Shane, Šimon a Vojta.

Doprovázel nás tým trenérů ve složeníKoťas, Ruda a Dan Dvořák.

Hrálo se 1x 10´ ve dvou skupinách každýs každým a pak o celkové pořadí. Ve skupině jsme sehráli 3utkání.

Zlín – Dragon B     7 :0

Přijatelný soupeř na rozehřátí. Dobřeplníme pokyny trenérů. Přihráváme si a soupeře jasně přehráváme.Pětky položili Adam, Beata 3x, Mikuláš 2x a Pavel.

Zlín –Vyškov       3 : 0

Utkání s naším tradičním soupeřem mámeod začátku pod kontrolou. Dobře bráníme a čistíme rucky. SkórovaliAdam, Beata a Šimon.

Zlín – Havířov     4 :0

Do utkání vstupujeme s jasnou taktikouubránit soupeřova hráče s číslem 10. Tento úkol dostala Beata,splnila ho bezezbytku a navíc se ji podařilo položit pětku. Dálebodovali Adam 2x a Šimon.

Skupinu jsme s přehledem vyhráli ačeká nás boj o první místo. Po dlouhém čekání nastupujeme stejnějako minulý týden proti Bystrci. Víme, že je to těžký soupeř, hrajetýmově a s nasazením. Průběh utkání tomu odpovídá. Bystrc náspřehrává a dostáváme první pětku na turnaji. Nevzdáváme se,bojujeme a zaslouženě vyrovnáváme. Zodpovědnost vzal na sebe Adam.Zápas končí po základní hrací době 10 minut nerozhodně1:1.

Celkového vítěze turnaje určí prodlouženíkteré skončí položením pětky. Kdo položí vyhraje. Po krátképřestávce zápas pokračuje. Je to boj o každý míč. Několikrát mámena mále když Beata v poslední chvíli zastavuje soupeřova hráčes číslem 9. Skládáme, čistíme, bojujeme, ale nedaří se námrozhodnout zápas. Rodiče, trenéři, spoluhráči z U12, všichnipovzbuzují. A pak přichází rozhodující moment. Nedaří se nám vykrýtprostor na našem pravém křídle a hráč Bystrce s číslem 9pokládá pětku. Prohráváme. Jsme zklamaní, smutní, ale hrdí na našeborce (a borku) za předvedený výkon a nasazení.