Poslední jarní turnaj kadetů ve Vyškově

V sobotu 21.5.2011 odehráli kadeti společenství Bystrc/ Zlín / Dragon poslední jarní turnaj Oblastního přeboruMoravy.

Tuto sezónu se na Moravě do soutěže kadetů přihlásily jen třikluby, proto se již týden před koncem května uskutečnil posledníregionální turnaj ve Vyškově. Tým byl složen ze 16 hráčů (7 zeZlína, 6 z Bystrce a 3 z Dragonu).

Bystrc - Ostrava 7:29 (0:19)

První poločas naši borci dostali od Ostravy, která bylatentokrát v silné sestavě (hráli obě spojky, které jižnastupují i za muže!), tři pětky. Zvláště mrzí ta, při níž siútokovka Ostravy překopne míč za naši obranu, doběhne ho a pokládápětku. Přitom naše křídlo i zadák měli k míči blíž, ale nejsouschopni se ho zmocnit dřív než soupeř.

Ve druhé půli jsme dostali další dvě pětky a korigovali jsme ažpo TK asi na 22m, kdy důrazný Holba prošel přes všechno, co mustálo v cestě. Škoda, že v takovém případě většinou nemápodporu svých spoluhráčů, kteří by si naběhli do volnéhoprostoru.

Bohužel se nám v tomto utkání zranil Hovik Movsysian.

Body společenství Bystrc / Zlín / Dragon: Holba 5(P),Skoupý 2(KPP).

Sestava:

1 Jalč (Bys), 2 Hubáček, 3 Streigel (Bys), 4 Jakeš, 5Kocháň, 6 Movsisyan (Bys), 7 Veverka (Dra), 8 Holba, 9 Šafář (Dra),10 Skoupý (Dra), 11 Sojka (Bys), 12 Navrátil, 13Tvrdý (Bys), 14Adamec, 15 Smiřický

Střídal: Zouhar (Bys)

Vyškov - Bystrc 57:10 (43:0)

Jasné vítězství favorita, který nám položil devět pětek.Především v prvním poločase jsme se dopouštěli spousty chyb apředevším absence skládek v zárodku akcí soupeře vedlak nárustu skóre. Až těsně před poločasem jsme dostali soupeřena chvíli pod tlak, ale zbytečným sólováním namísto kolektivní hryjsme přišli o míč a dostali body po úniku přes celé hřiště.

Ve druhém poločase jsme pak hru trochu vyrovnali a dokázalidvakrát položit – jednou po rozehrání trestného kopu 7m předbrankovištěm položil Kocháň a následně po jednom z ruckůrozhodili kluci míč na útok a Adamec pronikl po křídle až dobrankoviště. Tento 2.poločas skončil 2:2 na pětky.

Body společenství Bystrc / Zlín / Dragon: Kocháň 5(P),Adamec 5(P).

Sestava:

Zbývající utkání tohoto turnaje: Vyškov - Ostrava13:12.

Kadeti v tomto turnaji měli světlé momenty především ve hředopředu, ale bohužel nebyli schopni v obraně účinně zastavovatsoupeře. Je to hlavně o osobní odvaze jít do skládek naplno i zacenu bolesti. To bohužel někteří hráči našeho společenství nejsouochotni podstoupit a pak se nemůžeme divit vysokým porážkám.

Nutno však znova podotknout, že jsme vůbec rádi, že kadeti hrajísoutěž i ve společenství složeném ze tří klubů. Netrénují spolu, atak je potěšitelné, že se jejich hra postupně zlepšovala.V prvních turnajích jsme nebyli schopni vůbec bodovat…

Za 14 dní se koná Přebor ČR kadetů, kam sejednoznačně z Moravy kvalifikoval Vyškov a Ostrava az Čech Říčany a Sparta. My se snažíme našim kadetům domluvitještě aspoň jedno přátelské utkání, aby sezóna nebyla až takkrátká. Podrobnosti sdělím později.