Za finanční podpory Města Zlína a Zlínskéhokraje, proběhl v sobotu 13.-14.5.2017 na Stadionu mládežeturnaj mladších a starších žáků nazvaný Zlínská valaška.

Ve Zlíně se představilo 24 týmů ze sedmimoravských ragbyových klubů čítajících přes 230 dětí.

Rugby Club Zlín měl obsazeny kategorie U10,U12 a U14.

U12

Mladší žáci U12 měli v sestavě 13 hráčů:Adam Dubský, Bára Milinková, David Štourač, Filip Gajdošík, FilipPaulík, Jakub Číž, Martin Ondroušek, Matyáš Jurásek, Ondra Číž,Ondra Milink, Tadeáš Vyvlečka, Tomáš Přibyl. A v turnajipodali bojovné výkony.

V turnaji startovalo sedm týmůrozdělených do dvou skupin. Ve skupině A byly 3 soupeři – Zlín,Bystrc a Havířov. Utkání se hrála na 2x 9 minut. Ve skupině B bylyčtyři soupeři – Vyškov A, Vyškov B, Olomouc a Dragon. Hrálo se 2x 7minut. Utkání o umístění se hrála také 2x 7 minut.

Zlín – Bystrc 1:9. Sicevysoká porážka, ale se suverénním týmem, který nadělil všemsoupeřům rovnoměrně po devíti položeních. A to včetně finálovéhoutkání. Navíc jediné položení v turnaji obdržela Bystrc právěod Zlína, položil Ondra Číž.

Zlín – Havířov 6:3. Zajímavéutkání, ve kterém jsme stále vedli, ale náš náskok Havířov vždyalespoň snížil. Zlíňáci však bojovali a utkání si nenechali vzít.Body ZL: Tadeáš 2x, David 2x, Ondra Č., Adam.

Po základních skupinách jsme tedy hrális druhým týmem sk.B - Dragonem Brno.

Zlín – Dragon 1:3.V utkání jsme se ujali vedení, které vydrželo až do poločasu.V druhé půli však soupeř otočil skóre na 1:2. Naši se nevzdalia snažili se vyrovnat, ale po ztrátě míče unikl v posledníakci utkání hráč Dragonu a stanovil tak konečný výsledek. Výkonnašich v tomto duelu byl dobrý a potěšil trenéry, i když totentokrát nestačilo na vítězství. Body ZL: Filip Gajdošík.

Děkujeme všem týmům a trenérům za účast vturnaji, rodičům za morální pomoc a samozřejmě Městu Zlín aZlínskému kraji za finanční pomoc.