Archiv článků

Old Boys se vrátili z Havaje

Výraznou zlínskou stopu má sdružení Moravských orlů, které sevrátilo z turnaje na Havaji. Celkem 8 našich členů StandaMrlík, Mirek Ševčík, Marián Jasnos, Petr Juřík, Jirka Sedláček, DanDvořák, Petr Tureček a Franta Vítek se zůčastniloveteránského turnaje v Pacifiku.

Zde je komentář z webu Havířova:

Možná, že některý z našich cestovatelů své zážitkysepíše, zatím tedy jen několik základních informací. Výpravaodletěla na Havaj několika různými linkami, jak se šéfovi velkoakceLacovi Smičkovi povedlo sehnat letenky. Organizátoři turnajepřipravili program na celý týden od neděle 23.září do neděle30.září se slavnostním zahájením v neděli 23.září v podvečer.Zápasy se hrály v pondělí, ve středu a konečně v pátek, ostatní dnybylo volno věnované výletům - například do památníku v PearlHarbour – a jiným poznávacím aktivitám, třeba exkurzi na ananasovouplantáž a hlavně zábavě a jak uvádějí organizátoři v programuprůzkumu nočního života Honolulu. 

 

Slavnostního zahájení turnaje se zúčastnily všechny výpravy vprůvodu, jak je to na Světových ragbyových karnevalech obvyklé,který končil na stadionu. Průvod vedli vlajkonoši ve slavnostníchuniformách americké námořní pěchoty a mariňácká kapela. Běhemuvítání výprav byli představeni i nejstarší hráči jednotlivýchtýmů, z české výpravy představili Slávka Petrase a vůbec nejstaršímhráčem byl 85 letý Samoánec. Uvítací ceremoniál ukončila americkáhymna a pak se už všichni věnovali pohoštění a zábavě.

 

První utkání česká výprava hrála ve své skupině sBurleigh Bodges z Austrálie a Moravian Eagles své soupeře poraziliv utkání vedeném prý ve více než přátelském duchu. To druhý soupeřnašich Old Orcas z Buenos Aires nebyl tak přátelský, poté, coArgentinci nijak nedodržovali na turnaji dohodnutá pravidla hry –třeba, že tým, který založí ruck, ho také vyhrává – a brali míče iv ofsajdovém postavení, naši přitvrdili, ujali se vedení, ale vzávěru se Argentincům podařilo srovnat. Třetí zápas protinovozélandským „Burnside Battlers,“ kteří porazili jak Argentince,tak Australany, Moravian Eagles prohráli, na sehraného soupeřeneměli. Po posledním pátečním utkání pak proběhl závěrečnýbanket.


Zde jsou osobní stránky se zážitky včetně bohaté fotogalerie odStandy Mrlíka.

 

cenzor + web havířova

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace