Archiv článků

Nový turnaj v Asii: HSBC Asian Five Nations

IRB ohlašuje zavedení dalšího důležitého turnaje do kalendářeIRB. HSBC Asian Five Nations by měl odstartovat v dubnu za účastiJaponska, Hong Kongu, Kazachstánu, Jižní Koreje a Arabskéhozálivu.

IRB podpoří soutěž, která je součástí reorganizace soutěžníchstruktur v ARFU (Asian Rugby Football Union), grantem ve výši 500tisíc dolarů.

“Asian Five Nations bude vlajkovou lodí asijských turnajů,podpoří rozvoj hry na všech úrovních v regionu a vytvoříkonkurenční prostředí a možnost dalšího rozvoje pro všechnyzúčastněné země,” řekl člen vedení IRB Mark Egan, “Turnajposkytne platformu pro zvýšení úrovně hráčů, trenérů a funkcionářůs konečným cílem vytvořit cestu pro vstup do soutěží světovétřídy,” dodal Mark Egan.

Šéf ARFU Ross Mitchell se vyjádřil, že nový asijský turnaj dáváelitním hráčům šanci hrát před významným počtem televizních divákůa bude ovlivňovat vývoj hry I na dalších úrovních. Už bylypodepsány smlouvy o televizních přenosových právech a dá seočekávat, že vysílání pokryje všechny asijské země. Pro turnaj bylzískán silný sponzor – bankovní korporace HSBC.

Hrát se bude během dubna a května nepřetržitě po dobu 5 víkendů,poslední tým spadne pro rok 2009 do 1.divize, ve které hrajíČína, Singapur, Srí Lanka a Taiwan, ve 2.divizijsou Indie, Malajsie, Pakistán a Thajsko.Zbývající země jsou zařazeny do 4 skupin regionálních turnajů.První skupina hraje v Kataru za účasti Macaa, Mongolska aKataru, druhý turnaj bude na Guamu s účastníky:Brunei, Guam a Filipíny. Třetí turnaj se bude hrátv Indonesii a kromě domácího týmu hostíKambodžu a Laos a konečně čtvrtá skupina bude mítturnaj v Kyrgyzstanu za účasti Íránu aUzbekistánu.

převzato z webu havířova

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace