Turnaj starších žáků v Olomouci

Druhý turnaj Oblastního přeboru Moravy starších žáků seuskutečnil v neděli 27.4.2008 v Olomouci. RC Zlín k němu odjíždělpo mnoha omluvách v žalostném počtu 10 hráčů.

Po příjezdu na olomoucký stadion jsme zjistili, že turnaj byl naposlední chvíli přelosován z důvodu neúčasti týmu Havířova, kterýpotkaly podobné problémy jako nás, ale ještě ve větším měřítku.Včechny zápasy Havířova tedy byly kontumovány ve prospěch soupeřů adíky nižšímu počtu utkání se mohla prodloužit doba hraní na 2x10minut. Naše mužstvo doplnili dva hráči Olomouce, a tak jsme mohlina hřiště nastupovat kompletní, ale bez možnosti střídání.

V prvním utkání s Dragonem jsme dokázali vzdorovat bohužel jen 6minut a pak do poločasu přišla smršť ze strany soupeře v podobě třípoložených pětek a dvou následných prokopů. Když Zlín nedokázalskórovat ani jednou, byl již poločasový stav 0:19 hrozivý. Vedruhém poločase jsme alespoň trochu líp bránili, ale přesto položilDragon další pětku. Zlín vyšel naprázdno - konečný výsledek zníZlín - Dragon 0:26.

V zápase s Ostravou byl již náš výkon o poznání lepší a soubojvyrovnanější - v poločase bezbodová remíza 0:0. Po poločase jsmevšak znovu neubránili ostravské útoky a ve dvou případechpropustili hráče s míčem až do našeho brankoviště. A opět z tohobyla prohra s nulou: Zlín - Ostrava 0:14.

Náš nejlepší výkon předvedli hoši paradoxně proti nejsilněšímudružstvu turnaje Vyškovu, ale bohužel jen v prvním poločase. V tomjsme vcelku dobře bránili a dokázali jsme několikrát nebezpečnězaútočit. V jednom z takových protiútoků se prokličkoval mezičtyřmi Vyškováky z vlastní půle Radek Hašpica a položil z křídlapřímo "pod klacky". Jarda Doležel proměnil následný kop avedli jsme v 6.minutě 7:0. Kluci pokračovali v solidním výkonu akdyž chybělo do konce 1. poločasu snad půl minuty, měli jsme výkopz naší 22. Bohužel Jarda nasměřoval výkop přímo do autu, takžesoupeř dostal výhodu vhazování do mlýna na 22m. A jejich vazačzvedl míč a nikým neatakován pronikl kolem mlýna do našehobrankoviště. Poločas tedy skončil smírně 7:7. Avšak po přestávceVyškov rozehrál svůj koncert, jehož tempu naši hoši nestačili adostali od soupeře ještě čtyři pětky. Zapomenutý byl nadějnýpoločasový výkon i výsledek a utkání Zlín - Vyškov skončilo7:33. Body ZL: Hašpica 5(P), Doležel 2(KPP).

Znova se projevila nedostatečná účast hráčů na trénincích iúzký kádr hráčů a stále stejné chyby - pozdní vybíhání obrany protiútokům soupeře, špatné skládky, ale také málo dravosti a jakobyobava a váhání sebrat míč přede mnou nebo co nejrychleji pomocisvému spoluhráči, když vidím, že už ho soupeř zastavuje. Toto setýká jak nováčků, tak i zkušenějších hráčů.

Dalším turnajem je 2.celostátní turnaj ve Vyškově už večtvrtek 1.5.2008.