Archiv článků

RC Zlín - RC Dragon Brno 3:43 (3:26)

V sobotu se hrál první zápas nového ročníku ragbyové soutěže -Pohár Komerční banky. Přivítali jsme Dragon Brno,oba týmy hráli v nových dresech.

Draci ukázali ve Zlíně, proč jsou považováni za horkého faforitamoravské skupiny. V podstatě od začátku zápasu domácí hráče kničemu nepustili. Naopak už v 5´ po protlačeném maulu pokládajísvou první pětku. Z podobné situace ve 13´ zvyšují náskok dalšímpoložením. To už zlínští hrají bez svého staronového kapitána.

Okolo 20´ zjišťují i domácí, že brněnští draci nejsou nadlidi azkouší hru rojem na několik fází. Bohužel i přes vyrovnanou hrunepřichází otevření hry přes útok a tak se sami zbytečně připravujío míč. Hráči jakoby nepochopili že se nemůžeme dlouho měřit sbrněnským rojem a přesto se snažili neustále o průnik právě přesbrněnské seskupení, místo přihrávky postavenému útoku a rozehráníhry do křídelních prostorů. Z těchto chyb pak přicházíme o míče asoupeř nás vrací dlouhým odkopem zpět. Opět se bráníme (skvěleorganizovaná obranná linie) brněnským útokům, bohužel přes tvrdéskládky neubráníme 2x vytvořené seskupení brněnského roje a poprotlačených maulech dostáváme pětky. Do konce poločasu pouzeupravujeme skore díky dropu naší útokové spojky.

Do druhé půle nastupujeme s náporem. V těchto chvílích soupeřepřehráváme, jenomže míče opět končí u našeho roje. Hráči se snažíbody urvat za každou cenu, naráží do soupeře bez podpory, opět zdenepřichází rozehra na náš silný útok. Celý druhý poločas přehrávámebrněnské draky ale po nevynucených chybách přicházíme o míč adostáváme ještě celkem 3 pětky. Co se týče hodnocení, řekl bych žemě velmi překvapila naše obranná hra a přesouvání linie. Tady jsemto očekával daleko horší.

Bohužel, i přes několikeré upozornění hráči nevybíhají podlouhých obranných odkopech po celé šíři hřiště. Za míčem běžíakorát kopáč a dva další, donutí soupeře nahrát do strany, jenžeouvej - tam už nikdo z našich není a tak se soupeř bez odporu vrátítam odkud mi jsme kopali.Další chyba při výkopech. Vynikajícívýkopy nejsme schopni vyhrát. A to i přesto že náš hráč je u míčedříve než soupeř. Sráží ve výskoku míč na naši stranu a tam jejzase nikdo není schopný pokrýt. Odráží se nám od částí těl zpět ksoupeři.

O mlýnech nebudu hovořit poněvadž byly hrané pod tlakem, zdůvodů většího fyzického fondu soupeře. Co se týká autovýchvhazování, konečně jsme našli po letech způsob který funguje a mámeskoro 100% úspěšnost. Škoda jen že těchto 100% neudržíme ve chvílikdy vhazujeme 5 m před pětkovištěm.

O rozehrání do útoku už jsem psal na jiném místě. Kdyby hráčiplnili stanovenou taktiku nepoštět se do dlouhých střetů sbrněnským rojem ale naopak co nejrychleji dávat míč do útoku, mohlzápas vypadat jinak.Tím nechci snižovat kvalitu soupeře, kterývyhrál zcela zaslouženě. Jen ten výsledek by mohl být lepší.

Udělali jsme velké množství malých nepřesností, které vcelkovém součtu znamenali hodně ztracených míčů aniž by nás soupeřsvým nátlakem k této ztrátě donutil. pokud se vyvarujeme napříštětěmto pochybením, zahrajeme minimálně v obranné hře tak jako teď,využijeme ve větší míře našeho útoku tak si do Olomouce jedeme min.pro 4 body.

Sestava: Hejmala st., Hlaváček, Krajčovič,Dvořák, Novosád, Prokeš, Juřík, Pekáček, Polášek, Kotík M.,Stoklásek L., Najman, Žilka, Jančí, Hejmala ml.

Střídali:Křemének, Kovařík, Prokop, Šulej, Pobjecký, Borek

Body : Kotík M. 3 - drop

Jan Tvrdoň

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace