Nejznámější irské křídlo posledního desetiletí končí s kariérou

V zeleném dresu položil třicet pětek aza svůj domovský klub Ulster skóroval dokonce uždvaašedesátkrát.

Tommy Bowe ve svých třiatřiceti letechkončí svou bohatou kariéru pravého křídelníka. Dvojnásobný účastníkBritish and Irish Lions tour z let 2009 a2013 ze zapsal do širšího povědomí ragbyových divákův březnu roku 2009.

Poslední zápas tehdy dosud neporaženéhoIrska v poháru Six Nations se odehrával v Cardiffu.V případě prohry by Irové skončili v turnaji druzí, alepokud by vyhráli, brali by po jednašedesáti letech Grand Slam, tedyocenění za vítězství ve všech zápasech. Po poločase Irovéprohrávali 6:0, ale ve 44. minutě skóroval kapitán BrianO'Driscoll a stav byl po kopu po pětce rázem 6:7. O dvě minutypozději vytryskly emoce fanoušků v zeleném naplno,Tommy Bowe položil životní pětku. Útoková spojkalehce nakopla míč za obranu a Bowe po výborném chycení míče doběhl,až pod branku ve tvaru písmene H. Složit ho nestihla ani legendaWalesu a jeho spoluhráč z klubu Ospreys Shane Williams.

„Když jsem hrál v národnímtýmu s Tommym, tak nejlepší věc na něm byla, že chtěl neustálemíč. A ta nejhorší věc byla, že chtěl neustále míč,“ vyjádřila sevtipně na jeho adresu útoková spojka Irska Johnny Sexton.

V létě téhož roku navlékl Bowe poprvédres British and Irish Lions a v Jižní Africe patřilk oporám týmu. O čtyři roky později si „lví tour“ zopakovalproti Austrálii. V dresu Irska získal ještědva tituly v Six Nations za léta 2014 a2015. Po angažmá v Ospreys (Swansea) odešel do svéhomateřského klubu Ulsteru, kde na konci této sezóny oblékne ragbyovýdres naposledy.