Archiv článků

Nečekaná výhra mužů v Ostravě

RC Mariánské hory - RC Zlín 10:24 (5:17)

Sestava:

Horák, Drábek, Sedlák, Gregor, Smiřický, Krajčovič, Láník,Holba, Ždárek, Kotík, Pektor, Székely, Ťažký, Kuchyňka, Končák

Střídali: Kocháň (50´), Novosád (60´), Dvořák (70´)

Střídající: Hejmala, Prokop, Tvrdoň, Warzel

Utkání začalo náporem zlínských kdy zmáčkli soupeře v jeho"22" a vynutili si svým tlakem již ve 3´  trestnýkop naproti háčku. Bohužel kopáč Smiřický trefil tyč a odrazskončil v autu.  V 6´ se dopustili domácí dalšího přestupku atentokrát se Smiřický nemýlil. V této době jsme soupeře přehrávalive všech ohledech. Získávali jsme jejich mlýny i auty, navíc námskvěle hrála útočná formace, kdy Kotík na útokové spojce vnášelsvým rozhodováním (překopy pro zisk území či hra do křídel) klid. V18´ navíc po sólu z vlastní desítky pokládá pětku Ťažký pod háčko aSmiřický upravuje na 0:10. Ve 26´ navyšuje z neutuchajícího tlakuHolba průběhem přes střed hřiště a Smiřický kopem upravuje na0:17.

Až těsně před koncem první půle dostáváme pětku po soupeřověrychlém zorientování a útoku na zavřenou stranu z rucku, kdy námprošli bez složení až do pětkoviště. Kop domácí neproměnili a takpoločas končí 5:17.

Ve druhé půli jsme jsme v 10´ zvýšili vedení po pětce Kuchyňky,který utekl po křídle  a položil výhodně pod háčko, abySmiřický navýšil skore na 5:24. Bohužel hned po výkopu se podařilodomácím snížit pětkou po rucku, kdy zaútočili po zavřené straně.Když neproměnili kop po pětce zůstalo skore 10:24. Tento stavzůstal už nezměněn a my jsme si tak odvezli 4 cenné body.

Nutno říci, že hráči podali úžasně bojovný výkon, kde byla vidětobrovská snaha chtít získat míč. Konečně se zdařila útočná hra bezzbytečných chyb ve formě vypadnutých míčů a fungovala obrana, kdyse kluci konečně zastupovali a přesunovali podle potřeby. Dobrývýkon podali zadáci, kdy konečně chytali míče ze vzduchu a sjistotou.

Do Ostravy jsme jeli původně uhrát nějaký přijatelný výsledek,ale zjistili jsme, že se dá hrát a vyhrát s každým. Tak hlavyvzhůru, zapomenout na minulé nezdary a dále vítězit. Dík patří všemhráčům.

Ragby Zdar!!!

Body: 

Smiřický 9 (3 TK + 6 KPP) 

Ťažký 5

Holba 5

Kuchyňka 5

 

Zapsal Jan Tvrdoň

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace