Archiv článků

Naši nejmenší hráli na Bystrci

V sobotu 7.9.2013 jsme se zúčastnili s našimi nejmenšími prvníhoturnaje sezóny 2013/14 pořádaného v Brně Bystrci. K turnajijsme odjeli se dvěma kategoriemi U9 a U11. Honza „Stařa“ Tvrdoň mělna starost kategorii U9, Dan Chytil dohlížel na U11.

V kategorii U9 jsme nastoupili pouze se 4 odchovanci našehoklubu (David, Robert, Ondřej a Jakub). Abychom mohli postavitmužstvo, byli jsme doplněni o dva hráče Dragonu Brno, jenž v tétokategorii svůj tým neměl. V prvním zápase jsme po urputném bojiporazili domácí Bystrc "A" 2:1, když obě pětky položilyposily z Brna (Vítek a Mikuláš). Ve druhém zápase jsme nastoupiliproti Ostravě, kterou naši kluci porazili vysoko 7:0. Ve třetímutkání zlínští porazili opět domácí tým Bystrce "B" a tostejným výsledkem 2:1. O tomto vítězství rozhodla poslední akce.Těmito výhrami bylo vzhledem k vývoji v turnaji jasné, že v dalšímzápase proti Vyškovu se rozhodne o vítězi celého turnaje. Bohuželjeho rozlosování vyšlo nevýhodně pro naše kluky. Po odehranémutkání s Bystrcí "B" unavení a bez odpočinku nastoupiliproti odpočatému Vyškovu, kterému podlehli 4:0. Nutno poznamenat,že Vyškov zvítězil zaslouženě a i při plné síle zlínských bychomjejich hře stačili odolávat.

Naši žáčci se tedy umístili na celkovém druhém místě a odvezlisi tak svůj první a to stříbrný pohár.

Jen tak dál.

V kategorii U11 jsme v sestavě také měli jen 5kmenových hráčů RC Zlín (Alan, Jakub, Jan, Štěpán a Vojta), a taknám zapůjčil své tři hráče domácí klub z Bystrce (Jarek,Lukáš, Miloš). Tato věková kategorie hraje svá utkání v sedmihráčích a v turnaji se sešly tři týmy: Dragon Brno, Ostrava aZlín. Turnaj jsme tedy hráli dvoukolově každý s každým.

V prvním utkání proti silnému Dragonu naši hráči prohráli0:5, ve druhém hráli vyrovnanou partii s Ostravou, ale nakonecprohráli 3:4 (za Zlín pokládali Jan 2x a Vojta). V odvetáchjsme se opět neprosadili proti Dragonu a prohráli 0:7, ale zato senám vydařilo utkání s Ostravou, při kterém jsme zlepšiliobranu a vyhráli jsme 3:1 (bodovali Vojta, Jan a Lukáš).V našem týmu svou hrou dominoval Jan, který hraje ragby již 4roky a přišel v této sezóně z Tatry. Jeho výkon by mělbýt motivací i pro ostatní naše hochy, kteří zatím nemají tolikzkušeností. V turnaji jsme tedy skončili vinou horšího skóretřetí, ale i tak si kluci odvážejí bronzový pohár J.

Tak s chutí do tréninků a dalších turnajů!

Fotogalerie z turnaje ZDE.

 

Jan Tvrdoň, Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace