Archiv článků

Naše U14 prohrála domácí utkání s Vyškovem

Starší žáci RC Zlín nezvládli odvetunadstavbové části Celostátní ligy U14 s JIMI RC Vyškov.

RC Zlín  - JIMI RCVyškov 21:46 (7:22).

RC Zlín U14 měl k dispozici 15 hráčů:Honza, Matyáš, Bart, Matěj, Jakub Č., David,Beáta, Filip, Ocean, Ondra Č., Sabina, Tadeáš, Ondra M.,Bára, Veronika.

V utkání 2x 25´ byli hosté aktivnější.Především šikovný Lukáš v útoku a obrovský Adam v rojidělali našim hráčům velké problémy, s kterými se nedokázalivyrovnat. Bylo to nejen (ne)zastavení těchto hráčů, ale hlavněpasivita a váhání našich hráčů v přístupu do skrumáží (rucků),které byly příčinou naší prohry.

Sice i tentokrát se naši starší žáci poněkolika pětkách soupeře trochu pozvedli a zkorigovali stavzásluhou dvou pětek Filipa Gajdošíka, jedné pětky Tadeáše Vyvlečkya všemi proměněnými konverzemi Tadeáše na rozdíl šesti bodů, alev závěru dostali ještě další tři pětky, takže se obratv utkání nekonal.

Celkový poměr pětek 3:8.

Body ZL: Tadeáš Vyvlečka 11 (P, 3KPP), FilipGajdošík 10 (2P).

V tomto utkání nezahrálinaši starší žáci U14 nejlíp a podali trochu „ustrašený“ výkon.Především nedokázali uhrát své míče ve skrumážích a nedokázalizastavit rozdílové hráče Vyškova. Čištění rucků a individuálnískládky nám dělaly potíže celou sezónu a pokud se v těchtodovednostech nezlepšíme, asi na výhry často nedosáhneme… Nicméněmusíme vyzdvihnout snahu našich hráčů bojovat až do konce a fakt,že se nevzdávají ani po několika obdržených pětkáchv řadě.

Nyní nás čeká poslední soutěžní utkáníRugby Babice – RC Zlín, které seodehraje v neděli 2.6.2019 v Přelouči (náš soupeř hrajeve sdružení Babice/Přelouč). K tomuto utkání pojedemevlakem.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace