Archiv článků

Náročný program U14

Starší žáci RC Zlín U14 měli v uplynulýchdvou týdnech velmi nabitý program.

Postupně absolvovali dvoudenní mezinárodníturnaj Dragon cup v Brně, šestidenní zájezd do Francie,odložené utkání ve Vyškově a domácí utkání s Babicemi. Stejněna tom byla i naše U12, která měla podobný program.

Dragon cup 28.-29.4.2019

Naši starší žáci odehráli na Dragon cupucelkem pět utkání, čtyři ve skupině a jedno o umístění. Utkali sese třemi českými a dvěma ukrajinskými týmy. V sobotu nejprvevyhráli s ukrajinským Kievem 10:0, pak však prohrális Bystrcí i s Tatrou shodně 0:19. Ovšem i přes prohry bylnáš výkon sympatický. V neděli pak v dohrávce základnískupiny nešťastně prohráli s týmem z Babic  7:12,když jsme nezachytili začátek, v prvních čtyřech minutách dostali 2pětky a v závěru utkání hraném 1x 10´ už jsme i přes náš velkýtlak nedokázali položit druhou pětku.

V posledním utkání o konečné 7.místo násopět čekal ukrajinský soupeř – Irpeň. Přes vyrovnaný průběh jsmeprohráli 0:14, když jsme si nechali dvakrát uniknout hráčez půlky hřiště.

Na Dragon cupu jsme tedy obsadili osmé místoz deseti účastníků.

Fotogalerie ZDE

Zájezd do Francie 30.4.-6.5.2019

V úterý večer, dva dny po Dragon cupu,jsme odjeli na zájezd do francouzského města Feurs asi 80km odLyonu. Absolvovali jsme tam zajímavý program zakončený náročnýmsobotním turnajem. Cestou do cíle jsme ve středu udělali hodinovoupřestávku na prohlídku středověkého městečka Perougès. Po příjezduna ragbyové hřiště RC Forezien ve Feurs si místní rozebrali našeděti na ubytování v rodinách, dospělí pak zaujali svoudočasnou pozici ve třech mobilhomech v místním kempu. Večtvrtek dopoledne jsme navštívili nedaleké lanové centrum spojenétaké se střelbou luku. Odpoledne jsme pak měli trénink pod vedenímnašeho známého malého Francouze Yvese Perrota, který po mnoho letjezdil do České republiky a předával nám své trenérské zkušenostina ragbyových kempech mládeže.

V pátek jsme navštívili středověký hrad vMarcilly le Châtel, kde jsme si prohlédli voliéry s exotickýmiptáky i dravci a shlédli sokolnickou show. Odpoledne pak bylspolečný trénink s místní U14 a přátelské utkání U12 Feurs vsZlín.

V sobotu pak byl očekávaný turnaj U14,kterého se zúčastnilo deset týmů, a to včetně klubů RC Lyon aOyonnax, jejichž A-týmy hrají nejvyšší profesionální soutěžFrancie.

V základní skupině jsme odehráli čtyřiutkání (vždy 1x 10´), ve skupině o umístění pak tři utkání (vždy 2x8´). Vyhráli jsme celkem dvě utkání, shodou okolností obě protistejnému soupeři RC Montbrison a obě po dramatickém závěru, kdyžjsme otočili vývoj utkání až v poslední minutě utkání. Vevětšině ostatních utkání jsme podali slušný výkon a rozhodně jsmeneudělali ostudu v zemi, kde je ragby asi druhýmnejpopulárnějším sportem.

JIMI RC Vyškov – RC Zlín8.5.2019

Na státní svátek odjela naše U14k odloženému utkání, které se mělo hrát v době našehonávratu z Francie.

JIMI RC Vyškov – RC Zlín 34:36 (29:12).

Další utkání, které naši starší žáci otočiliaž v samotném závěru. Utkání bylo vyrovnané cca do 18.minuty,kdy oba týmy položili po dvou pětkách. Do konce poločasu (hraje se2x 25´) však domácí položili ještě třikrát a při stavu 29:12vypadali naši „na ručník“. Po přestávce zlínští starší žáci sicesnížili další pětkou, ale brzy zase kontroval Vyškov a asi čtvrthodiny před koncem jsme prohrávali opět sedmnácti-bodovým rozdílem.Ani za tohoto stavu však naši borci nerezignovali a už poněkolikátév této sezóně bojovali až do konce! To přineslo ovoce adokázali jsme otočit prakticky ztracené utkání. Ač je ragbykolektivní sport a bojovali všichni, hodně se na tomto obratupodílel agilní Filip Gajdošík, který položil ve druhém poločasevšechny čtyři naše pětky.

Sestava ZL: Paška, Jurásek, Šperka, Gajdošík,Číž J., Štourač, Dittrichová, Neho, Číž O., Koutný, Milink,Vyvlečka. Střídali: Kudělková, Čepický.

Body ZL: Gajdošík 20 (4P), Štourač 10 (2P),Vyvlečka 6 (3KPP).

RC Zlín – Rugby Babice12.5.2019

Sportovní program našich starších žákůpokračoval v kvapíkovém tempu tuto neděli. Na pořadu bylodalší utkání nadstavbové části Celostátní ligy starších žáků U14 ocelkové 11.-13.místo.

RC Zlín – Rugby Babice 24:26 (7:21)

Znova utkání, ve kterém nám utekl začátek, apak jsme mohutně dotahovali. Tentokrát to však nevyšlo a prohrálijsme o jednu proměněnou konverzi. Bohužel jsme opět nedokázaliuhlídat a složit hráče už v začátku akce a tak nám dvakrátunikli hráči Babic po křídlech. V 1.poločase jsme tak dostalitři podobné pětky, dali jsme jen jednu.

Na začátku 2.poločasu jsme dostali čtvrtoupětku a prohrávali již devatenácti-bodovým rozdílem 7:26. Naši opětnesložili zbraně a převzali iniciativu v tomto utkání. Postupnějsme položili tři pětky a minutu před koncem snížili na ztrátu jendvou bodů. A to při jednom kopu po pětce trefil kopáč TadeášVyvlečka břevno…

V poslední akci jsme se ještě pokoušelidojít do brankoviště, ale už se to nepodařilo.

Škoda, že si naši hráči U14v utkáních dříve neporadí s uhlídáním klíčových hráčůsoupeřů a díky minutým skládkám dostávají laciné pětky.S postupem času totiž působí většinou více ragbyově a jejichhra je slušná. Asi to však pramení z toho, že náš kádr není ažtak široký a naneštěstí máme nyní hodně zraněných - chyby jsou pakčastější.

Do konce letošní náročné sezóny nás čekajíještě dvě utkání – odvety ve skupině o 11.-13.místo. Za 14 dnív neděli 26.5.2019 doma proti Vyškovu a v neděli 2.6.2019v Přelouči proti Babicím, které mají složený tým právěs Přeloučáky.