Archiv článků

Nábor ragby na ZŠ Trávníky Otrokovice

Ve dnech 5., 11. a 12. 3. se pod vedenímPavla Warzela a Jana Smiřického uskutečnili tři náborové akcena Základní škole Otrokovice Trávníky pro žáky prvního stupně.

Nutno podotknout, že první den náboru náms představením rugby nejmenším pomohl ostřílený propagátorrugby a zároveň trenér národního týmu Dan Beneš, za což mucelý Rugby Club Zlín děkuje.

Celkem naší dvojici (trojici) prošlopod rukama jedenáct tříd. Ve třídě bylo vždy přítomnookolo 25-30 dětí. Každá ukázka rugby pro nejmenší začínalakrátkým proslovem a po představení začala samotná hodina tělocviku,ve které jsme vyzkoušeli kolem osmi ragbyových her. Hry jsmevybírali a upravovali podle počtu žáků a jejich vyspělosti. Pouskutečnění her si někteří žáci zkusili kopat z kopátka a takéskákat auty. Po skončení všech rugbyových aktivit jsme sis žáky promluvili o rugby a pozvali je na trénink. Pavelrozdal letáčky se všemi potřebnými informacemi. Poté jsme serozloučili a děti odešli do třídy. Z nadšení po každé„tréninkové jednotce“ by se dalo usoudit, že děti rugby velicebavilo, a že se také ukáží na tréninku, takže nezbývá než doufat,že se tak opravdu stane.

Kromě vzbuzení zájmu o tento sport u dětí jetaké důležité správně oslovit rodiče na blížících se třídníchschůzkách, s čímž nám vyhověla paní ředitelka JanaVečeřová, za což jí patří dík. Dále děkujeme panímučitelkám Evě Horňákové a IreněMalíkové za pomoc s organizací akce. 

Rugby zdar!

 

Jan Smiřický 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace