Archiv článků

Na přeborech republiky až šestí

Na přebory republiky v kategorii U13 jsme jeli v roli mírnýchfavoritů a s možnou vidinou nějaké medaile. Bohužel již klasickézaspání jednoho spoluhráče, pozdní příjezd a nekompletní sestavanás limitovala v lepším umístnění.

Naše sestava:

Daniel Mrlík, Denis Juřík, David Břešták, MatějSoukup,Jan Hýža, Michal Vaculík, Martin Vyoral, Tomáš Neubauer, JanKozubík a Adam Řezníček.

Hrálo celkem osm týmů, kdy se hrálo systémem moravské týmy protičeským. Ve skupině jsme tedy odehráli 4 zápasy + zápasy play-off.Naše výsledky byly následující:

 

RC Zlín: RC Tatra Smíchov – 0:8 (0:4)

Vstup do turnaje nám nevyšel. Kluci si mysleli, že se soupeřporazí sám, hráli nekolektivně jen se hádali a "černýmrak" toho využil dokonale. V zápase jsme vůbec neskládali !!!                  

RC Zlín: RC Sparta Praha – 4:14:0) ( Kozubík 2x , Juřík 1x, Řezníček1x)

Potřebovali jsme se chytnout a tak jsme po důrazné domluvětrenérem zabrali. Měli jsme jen trošku slabší druhý poločas, kdyjsme si mohli vylepšit skore.

RC Zlín: RC Mountfield Říčany – 2:6(1:3) ( Břešťák 1x, Řezníček 1x)

Výborný a bojovný zápas. Tým z Říčan poráží všechny rozdílemtřídy, pouze my jsme s nimi prohráli nejmíň. Skore mohlo být z našístrany lepší.                     

RC Zlín: RK Petrovice – 2:2 (1:1) ( Kozubík 1x ,Neubauer 1x)

Dolehla na nás únava, soupeř nás dvakrát rychlým výpadempotrestal. Z naší strany to bylo nevydařené utkání. V tomto zápasejsme ale měli vyhrát a hráli bychom o titul.

 

Jelikož jsme skončili na 6.  místě, tak jsme hrálive skupině play-down o 5. až 8. místo.

Play-down:

RC Zlín: RK Petrovice – 4:1 (3:0) ( Juřík 2x, Vyoral 1xa Břešťák 1x )

Odveta za nevydařený zápas byla již pouze v naši režii. Kluci zesebe vydali opravdu všechno.  

O 5- místo:

RC Zlín: RC Rental.cz Havířov – 3:5 ( Juřík 3x)

Kluci nastoupili na svůj šestý zápas ve stejné sestavě a bohuželuž na soupeře nestačili. Únava se již projevila, tak jsme v tomtoposledním zápase pouze dotahovali náskok soupeře.

 

Přebor o Mistra ČR je vrcholem sezony v každé věkovékategorii, bohužel u nás k tomu někteří tak nepřistupují. Turnaj vŘíčanech měl jako vždy výborné zázemí a organizaci. Tentokrát klucihráli hodně zápsů v okleštěné sestavě a ve velkém vedru. Proto sizaslouží velké poděkování za bojovnost a nasazení po celý turnaj.Jen si musí uvědomit, že ragby je kolektivnísport. 

Konečné pořadí:

  1. RC Mountfield Říčany
  2. RC Tatra Smíchov
  3. Jimi RC Vyškov
  4. RC Dragon Brno
  5. RC Rental.cz Havířov
  6. RC Zlín
  7. RK Petrovice
  8. RC Sparta Praha

Petr Juřík


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace