Archiv článků

Muži zvládli náročné utkání v Ostravě

Skóre se na sychravém ostravském hřišti přelévalo ze strany nastranu. Po mnoha nepřestnostech z obou stran se nakonec radovalihráči ve žlutomodrém. Ostrava 23 : 34Zlín.

Vítězství v Ostravě zajistilo Zlínu finálový zápasNárodní ligy ragby na domácí půdě Stadionu mládeže!

TJ Sokol MH Ostrava - RC Zlín 23:34 (8:12)
Sestava:
Horák, Zemanovič (Soukup 71), Holba, Smiřický, Petržela (Hejmala50), Novosád, Juřík P. (Mrlík 79), Hubáček, Jandouš, Končák, Láník(Sluštík 65), Kocháň (Kotík 71), Juřík D., Stoklásek L. (Pektor48), Prokop
Připraveni: Peterka, Pechal
Začátek utkání jsme zvládli dobře. Přestože jsme od 4´ prohrávalipo trestném kopu 3:0, byli jsme více na míči, hráli jsme více napolovině soupeře a v 8´ jsme se ujali vedení po položené pětceJuříka P. a kopu Smiřického 3:7. Výraznějšího vedení jsme všaknedosáhli z důvodů vlastních chyb (nepřesné přihrávky ve finálnífázi útoku, nevčasná podpora hráče nesoucího míč, atd.). Ve 25´ takzaútočili domácí a položením pětky po špatném našem odkopu anepokrytí obrannou linií celého hřiště (zůstala pouze na jednéstraně rucku) se tak ujali vedení 8:7. Přestože jsme hráli více smíčem než domácí, spoustou nevynucených chyb jsme se obírali odalší možnosti v bodování. Až ve 39´ jsme obrátili skóre v nášprospěch položením druhé pětky a to Juříkem D. Bohužel kopáč nemělsvůj den (neproměnění 2 TK  a kopu po pětce) a tento stavvytrval do poločasu.
Do druhé půle jsme stanovili trochu jinou strategii hry, ale jakoprvnímu se podařilo bodovat domácím. V podstatě po stejně špatnémnepokrytí otevřené části hřiště při rucku dostáváme pětku a s kopempo pětce se ujímají vedení ostravští 15:12. Ve 46´ konečně po mlýnuhrajeme třetí řadou (tak jak jsme si říkali o půli - využívat víceroje) a pokládáme pětku Hubáčkem. Kopáč neproměnil a tak vedemepouze 15:17. V 54´ opět vedení získavají domácí díky proměněnémukopu 18:17. V 61´ však po dalším mlýnu ve "22" soupeředáváme další pětku po dotlačení a přiklepnutí vazačem Hubáčkem -stav 18:22.
V této fázi utkání už konečně začínáme praktikovat hru roje na vícefází a ta přinesla daleko lepší kontrolu míče bez tolika chyb jakodoposud. Sice domácí ještě pokládají pětku po zaváhání obrany anesložení 1 na 1 a dostávají se tak do vedení 23:22, ale bylootázkou, za kolik minut položíme další pětku. Převaha útoků byla nanaší straně, bylo jen potřeba neudělat nevynucenou chybu. V 68´ sepo akci útoku míč dostává až na křídlo Sluštíka a ten pokládá svojiprvní pětku v mužské kategorii. Kopem Juříka D. pak zvyšujeme na23:29. V 75´ pak pokládá další pětku našeho týmu útokovka Končák(vyhlášen jako nejlepší hráč utkání) a  stanoví konečnývýsledek 23:34.
Smiřický 2 (KPP)

Tímto můžeme slavit první místo v národní lize po základní části,kterým jsme si zajistili výhodu domácího prostředí finálovéhoutkání proti Přelouči. A to bez jediné porážky vsezoně!!!

Dodatek:
Nedostatků v průběhu zápasu bylo z naší strany hodně. V první půlichyběla organizace hry rojníků (rozptýlení po celém hřišti, třetířada která má pomáhat jako první útočníkům v podpoře nefungovalatak, jak má, vázla podpora, vázly fáze), z toho pak plynuly ztrátymíčů při pozdním čištění. Osmdesát procent míčů, co dostal do rukouútok, pak skončili špatnou přihrávkou nebo špatným kopem. Nešly námpřihrávky v běhu-předhozy nebo hozené míče nikomu.
Ve druhé půli, přesto že jsme si řekli změnu hry, tak se začalapromítat až po příchodu Hejmaly, který si dokázal jako jedinýpřivolat spoluhráče k sobě, aby měl podporu, zbytek roje tampoletoval osamoceně bez podpory ostatních. Až když jsme hrálirojově nakrátko, tak jsme nepřicházeli o míče a nedělali tolik chybjako v první půli. Od toho je tam však třetí řada s mlýnovkou, abytu hru řídili a měli na to přijít daleko dříve, pak bychom senemuseli prát tak dlouho s domácími a přetahovat se neustále oskore. K tomu bych připočítal nemohoucnost kopáčů trefit háčko -zratili jsme celkem 6 kopů, tj. dalších 14 bodů.
Chci vidět, že si z toho vezmeme ponaučení a uděláme maximum pronápravu před posledním utkáním sezony.