Muži zvládli domácí utkání se Slovanem Bratislava

Muži RC Zlín zvítězili v důležitém utkání proti slovenskémusoupeři, avšak výhra to byla skutečně vydřená! Potvrdilo se takočekávání tuhé bitvy.

RC Zlín - 1.RC Slovan Bratislava 30:22(8:10).

RC Zlín měl na soupisce k utkání celkem 22 hráčů. Utkáníbylo opravdu dramatické, oba soupeři se střídali ve vedení, nakonci se však radovali zlínští hráči.

Průběh utkání:

V první čtvrthodině nás soupeř zatlačil na naši polovinuhřiště a několikrát svou rojovou hrou a pomalými rucky atakovalnaše brankoviště.

16´ z úvodního tlaku Slovanu jsme sevymanili a po jednom z našich rucků proměnil svůj dropgólTomáš Kotík hrající na útokové spojce –3:0.

19´ tentokrát jsme se usadili na soupeřověpolovině my a při signalizované výhodě pro náš tým rozehrálz rucku Mira Zemanovič  dlouhoupřihrávku na nabíhajícího Jana „Poldu“ Horáka,který tuto spolupráci I.řady zakončil naší první pětkou. Kop popětce ze slibné pozice ale  neproměnil VašekTalaš8:0.

33´ Slovan snížil z trestného kopu zapřepadávání na naší 10m – 8:3.

40´ v poslední minutě prvního poločasu seVaškovi Talašovi nezdařil obranný kop z 22mdo autu a následný protiútok soupeře skončil pětkou pod bránu! Poúspěšném kopu po pětce otočil Slovan skóre na svou stranu –8:10.

43´ Brzy po zahájení druhého poločasu jsme mělidobrou příležitost opět otočit skóre v náš prospěch, aleV.Talaš trestný kop proti bráně neproměnil.

49´ skóre se měnilo zanedlouho potom, kdyžPetr „Žufan“ Juřík sebral soupeři míč při jehoautu a v útoku ho podpořil David Adamec,který položil až pod „klacky“. Z tutové pozice dovršilV.Talaš svou smůlu a trefil jen tyčku brány –13:10.

58´ v obranné 22m Slovanu po mlýnuneuhlídal rváček Pepa Kocháň na zavřené straněvazače soupeře, z čehož byl neskutečný útok přes celé hřištězavršený pětkou Slovanu na křídle. I bez KPP znova změna ve vedení- 13:15.

60´ naštěstí jsme rychle kontrovali opět my, poněkolika rychlých ruckách si naběhl na přihrávku Petr„Žufan“ Juřík a položil pětku. Kop po pětce se nezdařilTomovi Kotíkovi18:15.

67´ po našem autu se dostal k míčistřídající Ota Hejmala ml. a položil důležitoučtvrtou pětku RC Zlín znamenající ofenzivní bonusový bod. KPPT.Kotíka úspěšný – 25:15.

77´ po dalším našem autu šel míč na útok a nakřídle položil Honza Navrátil. KPPT.Kotíka neúspěšný –30:15.

79´ necelé dvě minuty před koncem nastala ještězbytečná komplikace – minutá skládka po autu Slovanu v naší22m a jejich třetí pětka v utkání přímo pod bránu. S KPP– 30:22.

Až do konce jsme se tedy zbytečně nervovali, zda ubráníme Slovanpřed čtvrtou pětkou (ofenzivní bonus) nebo trestným kopem čidropem, kterým by snížili skóre pod rozdíl sedmi bodů (defenzivníbonus). To už se však nestalo a bodově jsme se v tabulce nasvého nedělního soupeře dotáhli. Zároveň jsme se odpoutali znepopulárního posledního místa tabulky I.ligy.

Hráči RC Zlín zaslouží pochvalu za bojovnost a urputnostv tomto utkání. Zčásti splnili i taktické pokyny od trenérů,ale nevyvarovali se zbytečných chyb. Obavy z vytvoření chybyv ofenzivě vede hráče útočné linie k opatrnosti, a protočasto raději nezahrají signál nacvičovaný při tréninku. Je to dánotím, že máme početně malý hráčský kádr a signály tak trénujeme bezopozice „do prázdna“. Naopak hráči v roji zlepšili oprotiminulému utkání své signály při autech. Ve standardních mlýnech jevšak postavení rojníků vysoké a tím pádem málo efektivní při tlaku.Také kopy na bránu našim specialistům-kopáčům moc nejdou, totoutkání jsme měli vyhrát ještě minimálně o deset bodů většímrozdílem a závěr utkání by nebyl tak nervózní.

Dvě obdržené pětky v závěru obou poločasů naznačují, že týmbohužel stále není natolik takticky vyspělý, aby zvládl podobnékrizové momenty. Ale takové situace mohou jindy rozhodovat vypjatézápasy! Sebevědomí mužstva se v profesionálním sportu řešínajmutím psychologa, ale v našich amatérských podmínkách sihráči musí pomoci sami - nejlépe vydařenými akcemi v samotnýchutkáních. Nač se stresovat, když hrajeme pro zábavu!

Body RC Zlín: Horák 5 (P), Adamec5 (P), Juřík 5 (P),Hejmala 5 (P), Navrátil5 (P), Kotík T. 5 (DG,KPP).

Sestava ZL: 1 Horák, 2 Hubáček, 3 Zemanovič, 4 Minárik, 5Krajčovič, 6 Kocháň, 7 Láník ©, 8 Juřík, 9 Adamec, 10 Kotík T., 11Končák, 12 Talaš, 13 Prokop, 14 Navrátil, 15 Stoklásek M..

Střídali: Hejmala, Pektor, Jasnos, Warzel.

Do hry nezasáhli: Drábek, Gregor, Kotík M..

Rozhodčí: D. Čech

Trenéři ZL: Martin Kotík, Dan Chytil

Další utkání TJ Sokol Mariánské Hory - RCZlín se hrajev Ostravě v sobotu 27.4.2013 ve 13hodin.

Fotogalerie B.Šťasty ZDEa T.Novosáda ZDE.