Archiv článků

Muži zůstávají na čele tabulky

Devátou výhru v řadě si hráči RC Zlín přivezli z vyrovnanéhosouboje v Havířově. 

RC Havířov - RC Zlín 12:17 (5:7)

Od začátku jsme udávali tempo, hráli jsme ve"22" soupeře a nepustili domácí k míči. Bohužel bezúspěchu v podobě bodů. Až ve 12. minutě se domácí dostali na našipolovinu, kde po neodpískaném předhozu havířovského útočníka, kterýviděla i havířovská lavička, vytvořili sérii rucků, aby rozhodilimíč do útoku a položili první pětku utkání mezi dvěma neporaženýmitýmy tabulky. Bohužel pomezní přestože celou dobu signalizovalpřestupek nakonec hlavnímu sudímu nic neřekl a signalizaci předhozuzrušil.

Zlínští měli více ze hry, tlačili soupeře do jejichobranného území, ale až z nevinné akce se najednou ocitl vazačHubáček na volné cestě a nikým neskládándoběhl pro první pětku hostů. Po proměněném kopuSmiřickým se ujímáme vedení 5:7. Tento stavvydržel až do poločasu. 

Ve druhé půli pokládáme po akci útoku DenisemJuříkem druhou pětku po průniku středem obrany soupeře a skopem zvyšujeme na 5:14. V 54. minutě je za vzájemnou potyčkuvyloučen na deset minut Láník, nicméně soupeř je oslaben začervenou kartu do konce utkání. V této době dostáváme pětku ponesložení a domácí se dostávají s kopem na dostřel - 12:14. Hra sepřelévá ze strany na stranu, obě mužstva dělají chyby vpřihrávkách, nicméně Zlínským se podařilo položit pětku, která pronesmyslně vymyšlený zapískaný předhoz v trojkovišti rozhodčíBednařík neuznává - nutno dodat po konzultaci s domácím lajnovýmsudím???

Dvě minuty před koncem zlínským zatrnulo, domácí sepo sérii rychlých offloadů a rucků dostali k pětkovišti, ale samise nakonec připravili o možnost dát pětku z důvodů křížení předhostující obranou. Pak nám zatrnulo podruhé, kdy byl zapískántrestný kop za opakovaný prohřešek na desítce naproti háčku. Domácívšak namísto kopu na háčko volili kop do autu, který však pro něnedopadl šťastně. Míč proletěl brankovištěm a zlínští se takdostali zadarmo k míči ve formě mlýnu na místě kopu. Zde zahráliněkolik fází, při kterých se domácí dopouštěli přestupků protipravidlům a dovolili tak hostům se posouvat a získávat metryzadarmo. Na konci zápasu se pak z takto nařízeného TK trefil kopáčSmiřický a završil tak výsledek na12:17. 

Mužem zápasu za RC Zlín byl vyhlášen mlynářMirko Zemanovič.

Body: 

Juřík D. 5 (P)

Hubáček 5 (P)

Smiřický 7 (1xTK, 2xKPP)

Sestava:

Horák, Zemanovič, Petržela (Hejmala 72), Smiřický, Holba,Břešťák, Juřík P., Hubáček, Jandouš, Končák, Pektor (Kotík 78),Kocháň, Juřík D., Láník (Stoklásek 64), Prokop

Připraveni: Peterka, Pechal

Závěrem: Sami se připravujemešpatným příjmem přihrávek s následnými předhozy o lepší výsledky.Asi je to dáno malou trénovaností některých útočníků. Hrozné na tomje, že se to opakuje zápas co zápas. K sudímu se v dnešním zápaseodmítám vyjadřovat - beru na vědomí, že jsme u mě vyhráli na pětky1:3 a zaslouženě tak vyhráli. Udělali jsme méně chyb než domácí,což rozhodlo. 

Jan Stařa Tvrdoň

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace