Muži zahájili svou soutěž v Přelouči

V neděli 8.9.2013 začala také I.liga ragby.

Muži RC Zlín odjeli k prvnímu kolu do Přelouče s 19hráči. V poněkud kombinované sestavě odehráli slušné utkání, ikdyž dobrý výkon nám nakonec nepřinesl ani bonusový bod.

RC Přelouč – RC Zlín 31:23 (24:15).

Utkání mělo tempo hned od začátku - v 1´ proměnila Přeloučtrestný kop za náš ofsajd – 3:0, ale už v 5´ jsme položilipětku Otou Hejmalou starším po pěkné hře roje a několika fázích. Odautové čáry neproměnil kop po pětce Jan Smiřický – 3:5. V 8´navýšil Tomáš Kotík naše vedení pěkným drop gólem – 3:8. Ale už za6 minut se ze své pětky radovali domácí, i s konverzí otočilistav na 10:8. V 18´ byl na 10 minut za žlutou kartu vyloučenpřeloučský vazač a my jsme dokázali početní převahu využítk položení pětky Petrem „Žufanem“ Juříkem opět po několikafázích rojové hry. KPP tentokrát Smířa proměnil – 10:15. Za dalších9 minut však své dočasné vyloučení odčinil vazač Přelouče a položilnám pětku s proměněným následným kopem 17:15. Když už sezdálo, že poločas skončí, ztratili jsme míč na soupeřově polovině anechali si prokličkovat křídlo přes náš celý útok až pod branku. Is konverzí tak navýšila Přelouč své vedení v posledníakci poločasu na 24:15.

Ve druhém poločase pokračovala vyrovnaná bitva, možná dokonces naší mírnou převahou, když jsme dokázali v roji zahráti deset fází bez ztráty míče či technického přestupku. V 62´snížil Smířa z trestného kopu za složení hráče bez míče na24:18. V dalším průběhu utkání prostřídali domácí i zlínštísvé náhradníky. V době, kdy jsme byli usazení na soupeřověpolovině a stále mysleli na vítězství, pak neuhlídáme a špatně sirozebereme soupeřovy hráče po mlýnu a v 77´ si necháme pokřídle utéct hráče až pod klacky… Po úspěšné konverzi je to rázem31:18. V poslední minutě se po útočném překopu a presinkuDavida Končáka ještě dostáváme před soupeřovo brankoviště a přecejen ještě snižujeme pětkou Pepy Kocháně na 31:23. Ale Smířovakonverze z poměrně velkého úhlu končí asi půl metru vedlebrány, a tak jsme bohužel nedosáhli ani na ten bonusový bod.

I tak však mají hráči uznání trenérů za předvedený výkon,především pak v roji za neúnavnou a fyzicky velmi náročnou hrupři ruckách, které zvládali po celý zápas velmi slušně. Pokud senám podaří odstranit ztráty koncentrace v koncovkách oboupoločasů, s čímž jsme se potýkali už v minulé sezóně, apokud zlepšíme individuální obranu, tedy skládky, má tento tým nato potrápit i papírově silnější soupeře.

Body RCZ: Hejmala st. 5 (P), Juřík 5(P), Kocháň 5 (P),Smiřický 5 (KPP,TK), Kotík T. 3 (DG).

Sestava RCZ: 1 Horák, 2 Zemanovič, 3 Bolla, 4 Smiřický,5 Hejmala st., 6 Juřík, 7 Kocháň, 8 Krajčovič ©, 9 Končák, 10 KotíkT., 11 Řihák, 12 Hejmala ml., 13 Stoklásek L., 14 Drábek, 15Navrátil.

Střídali: Hubáček, Adamec, Gregor, Warzel

Trenéři: M.Kotík, D.Chytil

Rozhodčí: J.Bednařík

Příští utkání odehraje RC Zlín opět venku, v neděli15.9.2013 ve 14 hodin nás v Chráštanech u Prahy přivítá ARCIuridica Praha. K utkání odjedeme pravděpodobně auty.