Muži vysoko prohráli v Petrovicích

Ve značně improvizované sestavě a jen se 16hráči - především kvůli mnoha zraněním – odcestovali muži RC Zlínk utkání posledního kola I.ligy do Prahy-Petrovic.

RK Petrovice – RC Zlín 82:7(42:7)

Soupeř nás snadno přehrával hned od prvníminuty, kdy jsme dostali první pětku. Po jeho druhé pětce jsmedokázali položit pětku i my v 11´ zásluhou překopu Toma Kotíkana křídlo, kde míč zpracoval Dan Pektor a přihrál na nabíhajícíhoRadka Holbu. Ten si však při této pětce obnovil své zranění a muselvystřídat. Konverzi proměnil Jan Smiřický a upravil v téchvíli na 14:7. Do poločasu však Petrovice pokládali další pětky –celkem jich za 40 minut hry bylo šest a všechny s úspěšnýmikopy po pětce.

Ve druhém poločase se obraz hry vůbecnezměnil, Petrovice podnikali s chutí své útoky iz vlastní poloviny hřiště, a to mnohdy i po našich prohranýchvlastních standardních situací, tedy mlýnech a autech. Naši hráčinedokázali zastavit akce v zárodku, než se hráči rozběhnou, atak petrovičtí procházeli naší obranou jak nůž máslem. I ve druhémpoločase nám soupeř položil šestkrát a jen jednou z tohoneproměnil kop po pětce.

Opět se projevila naše slabá hráčská základna,a to především kvalitativně. Při absenci klíčových hráčů prostěnejsme schopni udržet stejnou úroveň hry jako s nimiv sestavě.

Body RCZ: Holba 5 (P), Smiřický 2(KPP).

Pětky: 12:1.

Sestava RCZ: 1 Drábek, 2Kocháň, 3 Krajčovič, 4 Smiřický, 5 Holba, 6 Ždárek, 7 Hubáček, 8 Hejmala st., 9 Láník ©, 10 Kotík T., 11 Pektor,12 Navrátil, 13 Končák, 14 Dvořák, 15 StoklásekM.

Střídali: Warzel

Trenér: D.Chytil

Rozhodčí: T. Ripcsik

Nyní už hráče do konce sezóny čeká"jen" sedmičková soutěž - konkrétně ještě čtyři turnajeI.série. Hned tuto sobotu 16.5.2015 se koná turnaj v Brně Bystrci.Výkop prvního utkání je ve 13 hodin.